DEDICA JE HIT IGARA Pucao u dresu fudbalskog kluba, izvadio zabranjenu zastavu i ne mari za kaznu - najponosniji je na svetu (FOTO GALERIJA, VIDEO)
AP Photo/Alex Brandon

Abdulah Alrašidi iz Kuvajta rođen je 21. avgusta 1963. i ne, nije član delegacije, već je takmičar koji se danas okitio bronzanom medaljom u skitu (gađanje glinenih golubova).

Njegov sin Talal (28), takmičar u trapu, svedočio je očevoj medalji i sreći i odbrani bronze iz Rija.

Pre pet godina se Abdulah nije previše radovao, jer je morao zbog zabrane MOK-a da se takmiči bez obeležja svoje države, pa je nastupio u dresu Arsenala, što je sa oduševljenjem dočekala publika u Riju.

Kada je osvojio medalju, bacio je kapu u vazduh, pao na kolena, a oduševljena publika je počela da skandira kao na fudbalskoj utakmici.

- Ole ole ole, brko, brko!

Pet godina kasnije - vreme za slatku osvetu.

Alrašidi je nakon osvajanja bronze u Tokiju prekršio protokol, na pobedničkom postolju iz džepa je izvadio zastavu Kuvajta i raširio je, iako je to striktno zabranjeno po pravilima MOK-a.

Nije brka hajao za kaznu, mala je ona u odnosu na osećaj ponosa!

- Presrećan sam što sam osvojio novu medalju i što sam mogao da gledam kuvajtsku zastavu na jarbolu - rekao je Abdulah.

Alrašidi je po zanimanju sokolar.

Takmičio se i u Beogradu davne 2011. i osvojio bronzu na SP, inače je trostruki svetski prvak!