BOGDANOVIĆ I ATLANTA PRED ELIMINACIJOM Boston napravio brejk i stigao na korak od polufinala

Od starta meča Seltiksi su vodili. Prednost je išla i do 15 poena razlike u prvom poluvremenu. Hoksi su preko raspoloženog Deandre Hantera disali za vratom gostima, imali priključak veći deo meča. Krajem treće četvrtine domaćin se primakao na samo tri poena razlike (87:90), ali su Džejson Tejtum i drugovi uspeli da odbiju napad i naprave prvi brejk u seriji, verovatno i odlučujući.

Srpski košarkaš Bogdan Bogdanović je ušao sa klupe, proveo je nešto više od 19 minuta na parketu, a postigao je osam poena (3/8 iz igre, 2/5 za tri poena), a sakupio je dva skoka.

Najefikasniji pojedinac bio je Tre Jang sa 35 poena, dok su se na drugoj strani istakli Braun i Tejtum sa po 31.