Brazilci nam dali LEKCIJU iz fudbala, Srbija se VRAĆA KUĆI (2:0) (FOTO+VIDEO)

A.G/D.J.B/M.Ž./I.Đ. | sport 2018-06-27 14:10:54 2018-06-27 14:10:54

Fudbaleri Srbije eliminisani su sa Mondijala. "Orlovi" su večeras poraženi od Brazila rezultatom 2:0 (strelci Paulinjo i Tijago Silva), i sa ukupnim skorom od jedne pobede i dva poraza, učešće na SP završili su na trećem mestu u grupi E. U drugom meču u Nižnjem Novgorodu, Švajcarska i Kostarika odigrale su nerešeno 2:2.

EPA/Peter Powell

Sve je, realno gledano, bilo jasno još pre početka meča. Izaći na teren bez Ivanovića i Tošića, sa premladim Veljkovićem protiv fudbalskih "zveri", bilo je pravo kockanje.

Nažalost, Srbija se u većem delu meča BRANILA iako je morala da više napada. Brazil nije bauk, to smo videli i kad su jedva pobedili Kostariku u finišu meča, ali za Srbiju je očito i dalje prejaka ekipa.

Kraj utakmica u grupi E. Srbija - Brazil 0:2, Švajcarska - Kostarika 2:2. Dalje idu Brazil i Švajcarska.

90+2' GOOOOL! Kostarika ipak dolazi do prvog i jedinog boda na Mondijalu i to iz jedanaesterca, preko Brajana Ruiza.

87' GOOOOL! Švajcarska preko Josipa Drmića dolazi do 2:1. Asistirao je Zakarija.

86' Brazilci se poigravaju s našom odbranom, Nejmar se ušetao u šesnaesterac i da nije bilo refleksne odbrane Stojkovića, bilo bi i 3:0.

84' Ima već desetak minuta kako se Srbija totalno predala. Kao da je dobijena direktiva sa klupe da se brani 2:0 da se ne obrukamo.

82' Još jedna izmena u timu Srbije - Radonjić menja Kostića.

79' Renato Augusto ulazi na teren umesto večeras neprimetnog Kutinja.

74' Andrija Živković menja Ljajića. Prekasno, Mladene?

68' GOOOOL! Brazil ima 2:0. Posle kornera Nejmara, najviši u skoku bio je defanzivac Tijago Silva. Lopta se odbila o rame Milenkovića...

65' Mitrović je odlično šutirao glavom, Alison na gol-crti prima loptu u naručje.

63' Totalni pritisak Srbije, šutirao je i Sergej, ali slabo. Brazil sateran u svoj šesnaesterac.

61' Najbolja šansa za Srbiju - Mitrović posle centaršuta Rukavine vara Alisona ali pogađa Tijaga Silvu. Šteta....

56' Umalo 2:0 za Brazil. Prvoklasna kontra, lopta dolazi do prebrzog Žesusa kojem udarac brani Stojković.

56' GOOOOL! Kostarika je izjednačila protiv Švajcarske golom Vastona. Dobar centaršut Džoela Kempbela iz kornera. Ovaj rezultat u datom momentu ipak ne odgovara Srbiji koja NEMA remi u rukama.