Toni Kros SRUŠIO Švedsku u poslednjim sekundama, "fudbal je igra u kojoj UVEK pobeđuju NEMCI" (2:1)!

I.Đ. | sport 2018-06-23 19:04:25 2018-06-23 19:04:25

Fudbaleri Nemačke pobedili su posle šokantnog preokreta Švedsku sa 2:1 u drugom kolu Grupe F na Mondijalu. Nemci su u Sočiju golovima Marka Rojsa i Tonija Krosa pobedili hrabre Šveđane za koje je jedini gol postigao Ola Toivonen. Nemci su sada na deobi drugog mesta sa Šveđanima (imaju po tri boda), dok je Meksiko prvi sa šest, Koreja nema ni bod.

EPA/Friedemann Vogel

KRAJ UTAKMICE. Nemačka - Švedska 2:1. Neverovatna, verovatno i najbolja utakmica do sada na Mondijalu. Hvala vam što ste bili uz nas!

90+4 GOOOOL! Ma da li je ovo moguće? Toni Kros! Nemačka će narednih dana izgovarati samo ime zvezde Reala. Kros je sjajnim udarcem minut pre kraja srušio impresivne Šveđane.

90+2' Stativa Julijana Branta!

90' Fenomenalni Olsen iz gola vadi loptu posle šuta Marija Gomeza! Neverovatna intervencija, osmine finala vredna.

89' Brant ulazi umesto Hektora. Nemci u publici, sudeći prema izrazima lica, digli su ruke ne samo od ove utakmice već i osmine finala.

81' Nemci bez Boatenga! Napravio je oštar prekršaj na Bergu, Marcinjak posle "intervencije" VAR-a, pokazuje drugi žuti tj. crveni karton.

78' Durmaz i Guideti u igri su u timu Švedske umesto Klasona i Toivonena. Brane Šveđani 1:1.

72' Od gola Nemačke gledamo "viktorije". Svaka čast Šveđanima ako do kraja meča sačuvaju gol.

65' Konačno je i Toni Kros oprobao šut, sa više od 25 metara. Samo korner.

59' Najbolja šansa za Nemačku večeras - Kimih je odlično uposlio Rojsa koji se potpuno razgoropadio na terenu. Zakasnio je za sekund na pas, propala je prilika za potpuni preokret.

48' GOOOOL! Videlo se čim je Gomez ušao u igru da Nemačka kreće sa totalnim napadima. Marko Rojs pratio je napad Vernera po levoj strani i u pravom trenutku utrčao je pred gol Šveđana.

46' Mario Gomez zamenio je neprimetnog Julijana Drakslera. Joakim Lev baca sve karte na napad, što je i logično.

Poluvreme. Švedska je pokazala da nije slučajno eliminisala Italijane iz baraža. Da li će isto da uradi i Nemcima ovde?

44' Lukav potez Boatenga, umalo gol. Navijači Švedske su u transu, ako Nemačka izgubi i večeras - ide kući.

38' Gundogan je šutirao sa dvadesetak metara, teškom mukom Šveđani sprečavaju gol. Nemci pokušavaju i da prave pritisak na sudiju Marcinjaka iz Poljske da svira penal.

32' GOOOOL! Ola Toivonen! Sjajan napad Švedske, Toivonen lagano lobuje istrčalog Nojera. Nemačka u potpunom šoku.

28' Pritisak Šveđana. Joakim Lev ne može da računa na povređenog Rudija. U igri je Ilkaj Gundogan, fudbaler Mančester sitija.