Belgija u SUZAMA, Francuska u VELIKOM FINALU! (1:0) (VIDEO)

I.Đ. | sport 2018-07-10 18:56:04 2018-07-10 18:56:04

Fudbaleri Francuske plasirali su se u veliko finale pošto su u polufinalu Svetskog prvenstva sa 1:0 pobedili Belgiju. Jedini pogodak postigao je Umtiti. Francuska će u finalu igrati protiv Engleske ili Hrvatske koje svoj duel imaju sutra od 20 časova u Moskvi.

EPA/Etienne Laurent

Kraj utakmice. Francuska - Belgija 1:0. Hvala vam što ste pratili prenos uživo na portalu Alo!

90+4' Toliso maši zicer. Sad je sve mogao da reši.

84' Žiru je izašao, u igri je N'Zonzi. Francuska i dalje u podređenoj ulozi, ali ima rezultat. Toliso u igri umesto Matuidija.

81' Fenomenalan šut Vicela, prava "bomba" sa dvadesetak metara. Ljoris je morao da odbije loptu u polje koliko je udarac bio jak.

75' Pokušaj De Brujnea završava daleko iznad gola. Francuska se totalno povukla, Belgija kruži oko šesnaesterca, njeni igrači ne pronalaze način da upute pravi šut.

65' Kakva prilika za Belgiju, Mertens - Felaini, fudbaler Junajteda šutira glavom tik pored gola Ljorisa.

60' Mertens menja Dembelea, selektor Martinez ništa ne čeka. Svi u napad.

57' Mbape mađioničar poigrao se sa Belgijancima pred golom kao mala deca sa zvečkama...na kraju ipak Kurtoa.

51' GOOOOL! Uigrana akcija Francuza posle kornera. Umtiti najviši u skoku, ludnica na tribinama.

46' Nema promena u sastavima, nema ni prekršaja, kartona. Neupućeni bi rekli - prijateljska utakmica.

Poluvreme. Belgija je bolje ušla u meč, ali su Francuzi od 20. minuta zagospodarili terenom. Čekamo prvi gol.

40' Ako je neki igrač u timu Francuske otkrovenje za ostatak sveta na Mondijalu, onda je to Pavar. Strašan prodor i šut ovog beka, Kurtoa je teškom mukom nogom šalje u korner.

36' Efektan prodor Grizmana, dug najmanje 30 metara, okončan je slabašnim udarcem ka Kurtoi.

30' Žiru je uputio vrlo nezgodan udarac u padu, nakon centaršuta Grizmana. Lopta je otišla malo pored leve stative. Azar u kontri niže driblinge i prodore kao na treningu, na kraju mu lopta beži u gol-aut.

21' Najbolja šansa do sada - Aldervejreld je pronašao put kroz "šumu" igrača do Ljorisa, koji se bacio u pravom momentu i sprečio vođstvo Belgije.

19' Matuidi je iz nemoguće pozicije sa 20 metara lepo šutirao, Kurtoa budan.