Marko Simonović
abaliga.com

abaliga.com

Marko Simonović, Foto: abaliga.com

Košarkaši Partizana doživeli su i drugi poraz u ABA ligi. Od njih je bila bolja neporažena ekipa na Jadranu, Cedevita Olimpija.

Cedevita je na krilima Simonovića (postigao tri trojke u 4. četvrtini) i Cirbesa (dabl-dabl učinak) uspela da ostvari 4. uzastopnu pobedu na Jadranu kojom je izbila na čelo lige.

KRAJ UTAKMICE

10' Čini se da je to to, Partizan će zabeležiti i drugi poraz, ponovo u Slovenije. 85:69.

9' Još jednom Cirbes, nemaju rešenja za pik en rol Cedevite igrači Partizana! 83:68!

KK Partizan-Cedevita Olimpija

abaliga.com

KK Partizan-Cedevita Olimpija, Foto: abaliga.com

8' Cirbes ne staje, najbolja partija nemačkog košarkaša, 81:67!

7' Pogađa Tomasa oba penala, bitni poeni za goste, ali koševima Cirbesa Cedevita ponovo dolazi do plus 12, 79:67.

6' Uh, strašno je zakucao Cirbes preko Mouzlija, Cedevita na plus 10, 75:65 posle serije od 7:0.

5' Sjajno Volden fintira i iznuđuje 3 slobodna bacanja, 68:65 za Cedevitu. Rešeta Marko Simonović, nova trojka bivšeg igrača Zvezde, 71:65.

2' Vezuje dve trojke zaredom Simonović, ali i Voldena 64:63.

1' Trojka Simonovića, njegova prva večeras. Ali, Volden vraća trojku, 61:60 za Cedevitu.

ČETVRTA ČETVRTINA

10' Trojkaaaa Markusa Pejdža, strašno bitni poeni za beogradski klub, 58:57 za domaćina, Partizan samo na minus jedan pred poslednjih 10 minuta.

abaliga.com

9' Gordić drži u životu crno-bele, Cirbes je poentirao, plus 3 za Cedevitu.

8' Lep prodor Boltrajta koji slabijom rukom završava na obruču, 55:50 za domaćina.

7' Greške sa obe strane, čak deveta izgubljena lopta igrača Cedevite Olimpije, ali ni Partizan ne uspeva da kazni goste.

5' Pogađa Gordić i smanjuje vođstvo Cedevite, 51:48.

abaliga.com

3' Nastavlja Jaka Blažič, ali jako bitnu trojku postiže Ognjen Jaramaz, plus 5 za Cedevitu.

2' Prve poene za goset iz Beograda postiđe Janković, 47:41.

1' Deveti peon za Blažiča, to su ujedno i prvi poeni u 2. poluvremenu, vode domaći 45:39.

TREĆA ČETVRTINA

10' Boltrajt pogađa sa poludistance i postavlja konačan rezultat 1. poluvremena, 43:39.

9' Na isteku napada pogađa Murić, 41:38 za domaće.

8' Serija 7:0 za domaćina. Edo Murić pogađa trojku, zatim Hopkins prikucava, a Blažič krade loptu i lako poentira za vođstvo Cedevote 39:36.

7' Druga ukradena lopta za Pejdža koji lob pasom spaja Voldena na košu, 36:32 za crno-bele.

5' Dva sjajno poteza u dva kontra napada Cedevite, izjednačeno je u Stožicama 30:30.

3' Svoju prvu trojku pogađa Novica Veličković na sjajno dodavanje Nemanje Gordića, Partizan preokreće i preuzima vođstvo 28:26.

2' Klupa Cedevite Olimpije dobija tehničku zbog prigovora sudiji! A zatim Markus Pejdž pogađa otvorenu trojku, crno-beli istopili prednost domaćina na samo minus jedan poen.

DRUGA ČETVRTINA

10' Šest vezanih poena Nemanje Gordića koji donosi Partizanu rezultatski priključak, 24:21 za domćina.

9' Traje serija domaćin, sada Blažić cepa prežicu sa tri poena, vođstvo Cedevite 24:15

abaliga.com

8' Mikel Hopkins pogađa za tri poena, vodi Cedevita Olimpija 20:15. Onda Pejners pravi nesportski faul, pa je Trinkijeri primoran da zatraži tajm-aut.

7' Pogađa Cirbes za 2+1, 17:13 za domaćina iz Ljubljane.

6' Trojka Markusa Pejdža, potvrđuje da se nalazi u sjajnoj formi, 13:12 za crno-bele.

5' Jaka Blažič poentira iz prodora, vodi Cedevita Olimpija 12:10

Jaka Blažič

abaliga.com

Jaka Blažič, Foto: abaliga.com

3' Dobar početak utakmice Zaorca koji postiže trojku, a to je ujedno i njegov 5. poen na meču, 8:6 za Partizan

2' Sve poene crno veli postižu sa linije penala, precizan je sada bio Rade Zagorac, a zatim je prvi koš iz igre postigao Janković, 5:4 za goste.

1' Polovičan učinak Jankovića sa penala, 2:1 vodi Cedevita.

PRVA ČETVRTINA

18:00 Utamica je počela.

17:55 Košarkaši obeju ekipa polako završavaju zagrevanje i gotovo da je sve spremno za derbi 4. kola.

Majk Cirbes

abaliga.com

Majk Cirbes, Foto: abaliga.com

17:50 Tu je i bivši igrač Zvezde kojeg navijači crno-belih dobro pamte.

Košarkaši Partizana gostuju ekipi Cedevita Olimpija u okviru 4. kola ABA lige.

Beogradski klub je prethonda 3 meča ostvario dve pobede i jedan poraz. Od crno-belih je bila bolja Primorska. Ujedno to je jedini zvanični poraz košarkaška koje vodi italijanski stručnjak Andrea Trinkijeri, budući da Partizan nema poraz u grupnoj fazi Evrokupa.

Sa druge strane, novoformirana Cedevita Olimpija igra bez greške na Jadranu. Savladali su Megu, Cibonu i Igokeu i imaju maksimalan učinak zahvaljujući kom dele prvo mesto na tabeli sa FMP-om koji takođe nema kiks.

Sve upućuje da nas čeka jako zanimljiv meč i nema sumnje da je pred košarkašima Partizana veliki izazov.