KK Crvena zvezda KK Real Madrid
Real Madrid Basket

KK Crvena zvezda KK Real Madrid, Foto: Real Madrid Basket

Moglo je, nije da nije, ali Zvezda na kraju nije uspela da "skine krunu" Real Madridu i dođe do velike i bitne pobede u napadu na TOP 8 Evrolige. Čudna utakmica i još čudnija igra gostiju iz Španije okončana je pobedom "kraljevskog" kluba.

Zašto čudna? Na stranu što smo gledali u više navrata periode bez jednog jedinog poena, ali čudna pre svega jer je Real pronašao način kako da pobedi Zvezdu kada im ništa drugo nije išlo - trojkama. Crveno-beli su sjajno zatvorili Špance i nisu im davali da dođu do obruča. Bio je to jasan znak gostima da se bace na "tajno" oružje. Pogodili su 14 trojki, a šte tek reći o podatku da su ih više šutirali za tri nego za dva poena (39:19?!).

KK Crvena zvezda KK Real Madrid, Foto: KK Crvena zvezda

Šampion ABA lige se ponovo oslanjao na Džordana Lojda i Korija Voldena koji su bili odlični, ali nedovoljno da se dođe do druge vezane pobede u Evroligi. Crveno-beli su sjajno otvorili utakmicu i odličnom serijom pobegli gostima na "plus osam", ali su oni odgovorili istom merom.

Bolja igra u prvom poluvremenu crveno-belih i perkektna odbrana odrazili su se na velikih 13 poena prednosti. Serhio Ljulj bio je zaključan i ostao na 0 poena tokom prvog dela igre. Međutim, usledio je pravi košmar. 10 minuta treće deonice skupo su koštali srpskog predstavnika. Gosti su ovaj period okončali sa 23:11 pre svega zahvaljujući Rendolfu i Tompkinsu koji su trojkama pravili razliku, a Zvezdina igra se u tim momentima raspala.

Naravno, ne bi Zvezda bila Zvezda kada se ne bi borila do samog kraja. Ekipa Saše Obradovića uspela je da povede na četiri minuta do kraja i vrati se iz debelog minusa, najpre preko Lojda, a onda i Dejana Davidovca koji je pogodio jako bitne poene kada su ostali saigrači zakazali. Ipak, Tompkins je nakon toga vezao dve trojke i praktično rešio pitanje pobednika.

Najefikasniji u redovima Reala bio je upravo Trej Tompkins sa 14 poena, dok je Rendolf dodao 13. Kod crveno-belih još jednu sjajnu partiju pružio je Džordan Lojd sa 22 poena, dok je Kori Volden ubacio 16.

Пласман обезедио SofaScore LiveScore

CRVENA ZVEZDA - REAL MADRID 67:73 (26:21, 16:15, 11:23, 14:14)

Hala: Pionir, Sudije: Kristos Kristodolu, Emil Mogulkoč, Amit Balak

CRVENA ZVEZDA: Ročesti, O'Brajant, Hol, Volden, Lojd, Davidovac, Lazić, Rit, Dobrić, Jagodić Kuridža, Kuzmić, Teri.

REAL MADRID: Rendolf, Fernandez, Abalde, Kampaco, Laprovitola, Alosen, Dek, Garuba, Kerol, Taveres, Ljulj, Tompkins.

ČETVRTA ČETVRTINA:

40. minut - Ništa sada neće u koš ni Zvezdi ni Realu. Gotovo dva minuta bez poena na obe strane.

38. minut - Neverovatno! Nova trojka gostiju, opet Tompkins!

37. minut - Baš kad ne treba Tompkins pogađa četvrtu trojku.

37. minut - Volden! Odlična kontra Zvezde i crveno-beli se vraćaju posle velikog minusa. Sada vode sa 65:64. Čeka nas neizvesna završnica.

36. minut - Teri se snašao pod košem i došao do poena, a onda faul u napadu Kampaca. Lojd sjajno koristi blok Terija i donosi 63:64.

34. minut - Volden uspeva da na isteku napada pronađe prostor i upiše poene, Tavares pogađa posle ofanzivnog skoka na drugoj strani.

33. minut - Sjajno prolazi Davidovac i vraća Zvezdu na "minus dva". Još uvek je sve otvoreno. Gosti uzvraćaju trojkom Fernandeza iz nemoguće pozicije sa jedne noge.

32. minut - Lojd krade i pogađa prve poene u poslednoj deonici.

TREĆA ČETVRTINA:

30. minut - Taman što je Zvezda prišla, Real preko Abaldea pogađa za tri i kraj treće deonice.

29. minut - Lojd za tri! Zvezdina serija 5:0 za "minus tri".

28. minut - Pogađa za dva Lojd. Videćemo može li ovo da razmrda domaćina.

27. minut - Real u ozbiljnoj seriji. Rendolf ostaje sam i pogađa za tri poena. 18:4 je za goste u ovoj četvrtini.

26. minut - Ljulj za tri! Real je na početku četvrtine bio u minusu šest poena, a sada ima pet viška.

25. minut - O'Brajant uspeva da pogodi za izjedančenje - 46:46. Rendolf na drugoj strani sa polu distance za nove poene gostiju.

24. minut - Čudne odluke sudija i Kampaco uspeva da iskoristi što je ostao sam na trojci. Gosti idu na "plus dva".

23. minut - Kuzmić zakucava i vraća crveno-bele u minimalno vođstvo.

22. minut - Tavares zakucava i gosti serijom 5:0 dolaze na 42:41, a onda Ljulj polaže posle odličnog prodora za prednost Reala posle dužeg vremena.

21. minut - Treći period počinje trojkom Tompkinsa. Njegova treća večeras.

DRUGA ČETVRTINA:

20. minut - O'Brajant nije pogodio, ali jeste njegov promašaj popravio Davidovac - 42:36.

19. minut - Garuba pogađa uz faul, ali promašuje dodatno bacanje. Ipak, brzo Real dolazi ponovo do lopte i Kampaco poentira. Gosti u seriji 7:0 koju prekida Volden sa dva pogođena bacanja.

18. minut - Serija promašaja i neiskorišćenih napada, a onda trojka Fernandeza - 38:30.

15. minut - Sjajna odbrana Zvezde nakon serije od četiri penala. O'Brajant se nagrađuje za "plus 10".

13. minut - Poeni Voldena sa penala za 33:24. Na drugoj strani Dek uz faul posle odlične asistancije Laprovitole. Siguran i sa dodatnog bacanja.

12. minut - Kerol uzvraća trojkom, ali Lojd brz u kontri za nove poene. Sjajna partija Amerikanca.

11. minut - Odličan početak druge deonice za Zvezdu. Lojd pogađa uz faul - 29:21.

PRVA ČETVRTINA:

10. minut - Volden trojkom stalja tačku na jako dobru četvrtinu Zvezde.

9. minut - Smanjuje je prednost Zvezde, dve vezane trojke gostiju. Prvo Džejsi Kerol, a onda i Tompkins i sada je samo "plus dva".

7. minut - Sada i Volden pogađa trojku, a onda Teri uz faul! Ipak, promašio je dodatno bacanje, a Tompkins dvojkom smanjio na "minus 11".

6. minut - Trojka Lojda preko ruke! Zvezda igra sjajno na početku meča!

5. minut - Lojd za tri! Zvezda ide na 11:5. Onda Tompkins promašuje na drugoj strani, a Hol sa distance povećava prednost domaćih.

4. minut - Tompkins pogađa za tri poena, a na drugoj strani Lojd sa distance vraća dvojku.

3. minut - Rit dobar u kontri i crveno-beli imaju 6:2.

2. minut - Odličan početak meča za Kuzmića, novi poeni centra Zvezde.

1. minut - Utakmica počinje poenima Ognjena Kuzmića sa linije slobodnih bacanja. Uzvraća Rendolf na drugo strani.