Zvezda proradila kad treba i TROJKAMA IZREŠETALA MEGU! Derbi sa Partizanom za "Žućkovu levicu"!

V.Ž. | sport 2019-02-16 20:57:34 2019-02-16 20:57:34

Crveno-beli se mučili tri četvrtine, ali u četvrtoj sve pogađali za pobedu 92:73

KSS

Hvala što ste pratili tekstualni prenos meča Crvena zvezda - Mega 92:73 na portalu Alo!

ČETVRTA ČETVRTINA:

Mišković opet daje trojku, Beron odgovara, Stanić održava prednost, ali Perperoglu i Dobrić nastavljaju da rešetaju, 67:65. Beron pogađa trojku 70:65, 34. minut.

Nova greška "bemaksovaca", faul nad Beronom, koji daje oba bacanja, pa još jedna greška, Beron to kažnjava novom trojkom 75:65. Najveća prednost Zvezde, koju uvećava Reglend trojkom 78:67, 36. minut.

Raspucani Beron pogađa još jednu trojku za 81:67 i sada je pobednik poznat. Milojević traži još jedan tajm-aut, ali izgleda da je ovde sve poznato 83:69, 38. minut.

Na kraju više negp ubedljiva pobeda crveno-belih nad Megom. Mučili su se tri četvrtine, ali u četvrtoj sve pogađali za pobedu 92:73

TREĆA ČETVRTINA:

Zvezda otvara drugo poluvreme trojkom Berona, pa onda Nikolić zakucava 45:39. Crveno-beli vode 47:39, plus 8 je najveća prednost koju je ekipa Milana Tomića imala 23. minut.

Novu trojku pogađa Beron, pa poentira Mokoka 52;48, 25. minut. Zvezda je imala osam poena razlike, Mega je smanjila na samo poen zaostatka trojkom Cerovine 52:51, a onda Atić posle nove izgubljene lopte ponovo dovodi "bemaksovce" u vođstvo 52:53.

Blokada Dobrića, pa u sledećem napadu trojka istog igrača 56:53, 28 minut. Mišković promašuje ova vacanja, a Ristić ispod koša poentira 58:53, tajm aut Milojević.

Na minut pre kraja trećeg vartala Kešelj proba trojku i promašuje, Mega ima napad, faul nad Stanićem, koji pogađa oba bacanja, nerešeno je 58:58. Ristić floter, promašuje, ali se ispravlja, a onda Mišković sa sirenom pogađa neverovatnu trojku za 60:61 pred poslednju četvrtinu.

DRUGA ČETVRTINA:

Ova deonica počinje teškim šutem i pogotkom Perperoglua 14:16. Pogađa Mega trojku preko Atića, Perperoglu odgovara, ali Atić sipa novu!  U sledećem napadu greška Cirbesa, na drugoj strani poentira Fundić 17:24. Jedini raspoloženi u Zvezdi je Perperoglu, nova trojka 20:24, 14. minut.

Asistencija Čovića, Davidovac poentira. Nova trojka Atića, pa nova dalekometna artiljerija Perperoglua. U ovim trenucima gledamo obračun njih dvojice 25:29. Posle tajm auta "vemaksovci" gube loptu. Novi poeni Perperoglua 27:29, a Perperoglu - Atić u ovom duelu rezultat je 12:13.

Čović asistira Crbesu i Zvezda stiže do izjednačenja 29:29, 16. minut. Greši Mega, kontra davidovca, prvo vođstvo crveno-belih uz 10 poen Davidovca 33:31. Nova greška Mege, izgubljena lopta  i faul. A na drugoj strani Cirbes poentira 35:31, 17. minut.

Trenuci meča u kojima Mega juri prednost Zvezde, Stanić pogađa za 38:37. Faul nad Simanićem, koji pogađa oba bacabha 40:37, 30 sekundi pred odmor.

Najlepši potez utakmice alej up crveno-belih. Regland, Dobrić skače i zakucava uz sirenu. Na polivremenu Crvena zvezda - Mega Bemaks 42:37.