Igrači Zvezde
Twitter.com/KK Crvena zvezda

Igrači Zvezde, Foto: Twitter.com/KK Crvena zvezda

Zvezda je upisala 10 pobedu u regionalnom takmičenju.

Na ovoj utakmici debitovao je i Lendri Noko, novi centar crveno-belih, i postigao je jedan poen.

Utakmica je bila neizvesna samo uprvih 15 minuta, kada je Zvezda imala minimalnu prednost od 4 do 6 poena (32:28).

Nakon toga, za samo tri minuta Zvezda je napravila seriju 11-0 i poluvreme rešila u svoju korist sa 43:28.

Meč je definitivni prelomljen na startu treće četvrtine posle nove mini serije Zvezde od 5-0 za maksimalnih 48:28.

Nakon toga, sve je išlo mirnim tokom a Zvezda je održavala razliku rotirajući igrače i držeći ritam. najefikasniji su bili Volden i Dobrić sa po 12 poena, O Brajant je dodao 10.

CRVENA ZVEZDA - ZADAR 81:66

IV ČETVRTINA

40. minut Bursać poentira i on je najefikasniji u ekipi gostiju, 15 koševa. Kraj meča.

39. minut Veliki promašaj Babonje za tri poena. I ovde je sve jasno, samo da se vidi kakav će biti rezultat na kraju.

38. minut Nova trojka za Zvezdu, poentira Rit.

37. minut Odličan Bursać u timu gostiju, ovo je njegov 13 poen. Nova trojka za Zadar. Volden se nije snašao na drugoj strani i to je odlična reakcija Bursaća.

36. minut Junaković fauliran ispod koša i biće na liniji slobodnih bacanja. Pogađa samo jedno.

35. minut Ni Junaković ne može da podigne ekipu Zadra, i prvi tajm-aut u poslednjoj deonici meča.

34. minut Radanov pogađa na asistenciju Koloma, pa onda greši Španac i poentira Vuković. Posle nekoliko promašaja i izgubljenih lopti, Junaković prekida seriju od dva minuta bez koša sa linije penala.

32- 33. minut Zvezda održava prednost. Razigrao se Volden po parketu ali saigrači ne uspevaju da ga isprate, pa Zvezda ima sve veći broj grešaka.

31. minut Novi poeni za Zvezdu, i ponovo dvadeset koševa razlike. Preterao je Kolom i izvinjava se stručnom štabu Zvezde pa Zadrani poentiraju.

III ČETVRTINA

30. minut Bursać poentira, a onda O'Brajant pravi faul, ali maši Planinić oba bacanja. Pogađa Kuzmić.

29. minut Novu trojku za Zvezdu pogađa O'Brajant. Onaku zakucava, pa O'Brajant maši trojku, kao i Džastis i Lazić u nastavku. Lazić je nagazio aut liniju i upisao još jednu izgubljenu loptu.

28. minut Crvena zvezda se malo muči u napadu, ali je to popravljeno ulaskom Kina Koloma u igru.

27. minut Delotvoran je bio tajm-aut pošto je Zvezda nastavila sa trojkama. Solidnih 15 poena za Zvezdu.

26. minut Promašaj Radanova, a Bursać vezuje nekoliko dobrih poteza i tajm-aut traži Radonjić.

25. minut Dva slobodna bacanja za Radanova. Kolom u igri umesto Voldena. Davidovac postiže nove koševe.

24. minut Bursać pravi faul u napadu. O'Brajant poentira, a odmah uzvraća Bursać

23. minut Sjajan je Aleksa Radanov i to su njegovi novi poeni.

22. minut Nastavlja se serija Zvezdinih trojki, koševe postiže Dobrić. U ekipi Zadra uzvraća Junaković.

21. minut Odličan početak Zvezde u drugom poluvremenu. Ne predaju se ni gosti ali je sada već ubedljiva prednost od 20 koševa.

II ČETVRTINA

20. minut Sa dva vezana pogotka Zvezda odlazi na +12. Još jedna trojka za kraj i sudije označavaju kraj prvog poluvremena.

19. minut Treća lična za Uskokovića a Bursać na liniji slobodnih bacanja.

18. minut Ne ide Zvezdi da se još više odlepi ali ne ide ni Zadranima.

17. minut Simanić maši za dva poena, prilika za Zadar da se približi Zvezdi rezultatski. Neverovatan kiks košarkaša Zvezde. Dejan Davidovac je ukrao loptu, pobegao u kontru, a zatim promašio polaganje. Lopta je skakala po obruču, a na kraju se vratila u teren kako bi Zadrani započeli novi napad.

16. minut Junaković šutira i poentira, ali je diskutabilno da li je za dva ili tri poena. Sudije su presekle da nema trojke.

15. minut Zakomplikovao je Kori Volden ali srećom lopta je i dalje za Zvezdu. Radanov asistira za Rita koji promašuje za tri poena ali je fauliran i nalazi se na liniji slobodnih bacanja. Uspeva da pogodi samo jedno.

14. minut Zakucavanje Voldena i novi tajm aut za Zadar.

13. minut Radanov sve može sam. Blokada, ofanzivni skok i novi poeni. Džastis pogađa trojku sa deset metara, a Lazić odmah uzvraća.

12. minut I Aleksa Radanov se upisao, Zvezda pojačava ritam.

11. minut Debitantski meč za Noka, ušao je u igru. Džastis postiže prve poene u drugoj četvrtini, pa Rit maši oba bacanja posle faula Bursaća. Promašio je i Noko posle ofanzivnog skoka, ali je promašio i Vuković otvorenu trojku.

I ČETVRTINA

10. minut Faul Radanova, bacanja za Zadar i izjednačenje. Rit pogađa trojku iz kornera za 18:15. Džastis maši dvojku, ali Zvezda gubi loptu. Srećom za crveno-bele, loptu gubi i Paponja jer je nagazio aut liniju.

Fauliran Kolom i pogađa jedno bacanje. Lazić pogađa trojku, pa Džastis pogađa jedno bacanje.

9. minut Zadar pravi i treći faul u napadu, a onda poentira O'Brajant. Vuković faulira O'Brajanta, koji ide na liniju penala i pogađa jedno. Poeni Palokaja, pa koraci O'Brajanta.

8. minut Dobrić je ukrao loptu i poentirao. Tajm-aut za Zadar.

7. minut Prvi poeni O Brajanta.

6. minut Faul u napadu gostiju i još jednom se Zvezda dobro odbranila.

5. minut Sjajna akcija Zvezde, presekli su jedan napad gostiju i poentirali, crveno-beli ponovo vode.

4. minut Simanić promašuje za tri pa Kuzmić nije uspeo da ispravi grešku svog saigrača. Prvo vođstvo Zvezde, upisao se i Davidovac. Ekipa Zadra uzvraća novom trojkom.

3. minut Kori Volden maši za tri poena. Promašaj Zadra pa Volden poentira ispod koša.

2. minut Prva trojka na meču za goste.

1. minut Dva lagana koša za goste, i Zadar već vodi 4:0. Prve poene za Zvezdu postiže Kori Volden.

Meč je počeo.

Nema odmora u novoj 2021. godini za košarkaše Crvene zvezde. U prvoj utakmici u 2021. godini igraju protiv Zadra u okviru 13. kola ABA lige.

Izabranici Dejana Radonjića ne bi trebalo da imaju težak posao protiv pretposlednjeg tima na tabeli.

Zadar stiže u Beograd nakon pauze prouzrokovane virusom Covid-19, zbog koga je taj klub odložio dve utakmice, i sada oporavljeni izlaze na duel crveno-belima.