Odlična partija Micova nije bila dovoljna za trijumf Milana (FOTO)

B92 / M. Dr. | sport 2020-02-28 21:28:03 2020-02-28 21:28:03

Litvanska ekipa je loše odigrala drugo poluvreme, ali je uspela da stigne do pobede posle produžetka.

EPA Toms Kalnins

Košarkaši Žalgirisa savladali su posle produžetka na svom terenu Armani sa 105:97, u okviru 26. kola Evrolige.

Litvanska ekipa je nakon sjajnog prvog, loše odigrala drugo poluvreme, što su gosti iz Milana iskoristili i na kraju uspeli da nadoknade dvocifren zaostatak.

Izabranici Etorea Mesine imali su -10 u završnici utakmice, ali su odličnom igrom obezbedili dodatnih pet minuta.

To je, ipak, bilo sve, pošto su zeleni odigrali čvrstu odbranu, sveli goste na samo šest poena i na kraju stigli do 11. trijumfa, veoma važnog u borbi za Top 8 fazu elitnog takmičenja.

Domaći su lepo rasporedili poene, a čak petorica je završila susret sa dvocifrenim učinkom.

Najefikasniji je bio Najdžel Hejs sa 21 poenom, Zek Lidej je ubacio 19, Tomas Valkup 18, Edgaras Ulanovas 16, a Džok Lendejl 14 poena.

U poraženoj ekipi epitet najefikasnijeg podelili su trojica igrača – Vladimir Micov, Kaleb Tarčevski i Serhio Rodriges, koji su postigli 18 poena.

Žalgiris i Armani posle 26 mečeva imaju identičan skor (11-15), baš koliko imaju i Baskonija i Olimpijakos.