Zvezda srušila Real u Madridu (VIDEO)

Alo/S.S. | sport 2021-01-18 18:30:34 2021-01-18 18:30:34

Kori Volden sa 18 i Ognjen Dobrić sa 13 poena (igrač utakmice) prednjačili su u redovima Beograđana.

EPA Fernando Alvarado

Crvena zvezda je iznenadila Real u Madridu i pobedila 79:77. Volden je vukao u prvom, a Dobrić u drugom poluvremenu.

Kino Kolom je mogao da poništi sav trud saigrača, na kraju je dve lopte poklonio rivalima, promašio jedno od dva bacanja u finišu, ali Kraljevski klub to nije iskoristio.

Meč su obeležila i dva jubileja, 600. meč za Zvezdu kapitena Branka Lazića i 1.000 poen u crveno-belom dresu Ognjena Kuzmića.

Naredni meč u Evroligi Crvena zvezda igra 22. januara u Beogradu protiv Barselone.

40. minut: Sudije su krenule da kroje rezultat. Svirale su Laziću namernu ličnu grešku. Tomkins je pogodio oba bacanja - 73:76. Kerol je promašio šut za izjednačenje. Volden je pogodio dva bacanja - 73:78. Ušlo se u penal završnicu. Dva bacanja pogađa Kerol - 75:78. Kolom je dva puta ušao u završnici i dva puta je rivalu poklonio loptu. Laprovitola je 6 sekundi pre kraja pogodio dva bacanja - 77:78. Minutu odmora uzeo je trener Dejan Radonjić. Pet sekundi do kraja faul na Kolomu, promašio je prvo bacanje, drugo je pogodio - 77:79. Loše su poslednji napad odigrali domaći i nisu ni dobacili do obruča.

39. minut: Loša odbrana Zvezde, pa očajan napad, Real je prišao na - 71:76. Minut je do kraja.

37. minut: Težak šut i pogodak kapitena Lazića - 69:76. Potom je Tavares izgubio loptu.

36. minut: Kerol trojka, pa Fernandez trojka, obe preko ruke - 69:74.

35. minut: Kratak Zvezdin post prekinuo je Dobrić u poslednjoj sekundi napada - 63:72.

34. minut: Dva poena Davidovca sa bacanja, pa ukradena lopta i lagano polaganje kapitena Lazića za +12 - 58:70. Posle više od tri i po minuta pogodio je i Real, Tejlor trojku - 61:70.

4. ČETVRTINA:

30. minut: Trojka Dobrića - 58:63. U poslednjoj sekundi četvrtine je krenuo u prodor i izborio faul. Uz to je trener domaćina Pablo Laso zbog reakcije dobio tehničku. Jednom Kolom, dva puta Dobrić - 58:66. Zvezda je prvi put na +8.

28. minut: Zvezda drži razliku, trojku je pogodio Jagodić-Kuridža - 51:57. Odmah je uzvratio Dek - 54:57.

25. minut: Radanov je u pet sekundi tri puta pogodio obruč, na kraju je loptu kroz njega probacio Dobrić - 48:52.

24. minut: Trojka Tejlora, pa ukradena lopta i polaganje, brzo se Real vratio - 48:50.

23. minut: Prodor Radanova - 43:47, pa trojka Rita - 43:50. Zvezda je na maksimalnih +7.

21. minut: Tomkins je trojkom otvorio četvrtinu - 43:45.

3. ČETVRTINA:

20. minut: Madriđani su izgubili loptu, a onda je Kerol napravio nameran faul nad Dobrićem, koji je pogodio oba bacanja - 40:42. Kada mu je ponestalo rešenja Rit se odlučio na šut za tri i pogodio - 40:45.

18. minut: Fernandez je trojkom izjednačio - 38:38.

16. minut: Volden je ubacio trojku uz faul, pogodio je i dodatno bacanje - 32:36. Kerol je odmah uzvratio trojkom - 35:36.