Crvena zvezda - Zenit
ALO/Marko Metlaš

Crvena zvezda - Zenit, Foto: ALO/Marko Metlaš

Crvena zvezda je u seriji od četiri poraza u Evroligi. Bili su crveno-beli na domak pobede i bez sedmorice igrača, ali ih je i sreća napustila, naročito tri sekunde pre kraja kada je Džordan Lojd ušao pod obruč, imao lako polaganje za pobedu, ali je promašio.

Zvezda u 26. kolu 23. februara gostuje Žalgirisu.

40. minut: Trojka Dobrića - 75:72. Gudaitis pogađa jedno - 75:73, ali je i drugo bacanje, a onda Ponitka pored Davidovca hvata loptu, daje je Pangosu koji pogađa trojku 27 sekundi pre kraja - 75:76. Zvezdin napad, ali Kuzmić pravi faul u napadu 15 sekundi pre kraja. Rusi za 5 sekundi nisu ubacili loptu, pa su predali posed Zvezdi. Lojd je došao pod koš i promašio je zicer, potom je napravio faul tri sekunde pre kraja. Rivers ne pogađa prvo bacanje, a ni drugo, ali vremena za Zvezdu nije bilo, probao je Dobrić preko celog terena, nije uspeo.

39. minut: Pangos je iskoristio što Uskoković nije pogodio trojku i uvećao je prednost gotiju - 69:72. Trojka Davidovca - 72:72.

37. minut: Uskoković je pogodio od tablu uz faul - 69:69.

36. minut: Dobrić u kontri zakucava - 66:69.

35. minut: Lojd siguran sa bacanja - 64:66. Zubkov je dobio loptu u noge, ali je pogodio trojku - 64:69.

34. minut: Pngos je pogodio za dva posle prodora pod obruč, a onda je i trojku pogodio - 62:66.

33. minut: Dobrić posle ulaza siguran - 60:61. Davidovac u kontri - 62:61.

31. minut: Radanov siguran sa bacanja - 58:61.

4. ČETVRTINA:

30. minut: Trojka Dobrića, pa još jedna Davidovca - 56:61.

29. minut: Trojka Dobrića, Zvezda se vraća u igru - 50:56. Brzo je Pangos trojkom vratio dvocifreni plus - 50:61.

25. minut: Simonović trojkom dovodi na -7 crveno-bele - 47:54.

24. minut: Jagodić-Kuridža pogađa za -10 - 42:52.

21. minut: Krenulo je poenima Kuzmića - 38:48.

3. ČETVRTINA:

20. minut: Poajtre je sa bacanja postavio konačnih 36:48 na pauzi.

19. minut: Sa linije bacanja je Jagodić-Kuridža minus sveo na jednocifrene razmere - 31:39. Usledile su trojke Pangosa - 31:42 i Lazića - 34:42, pa opet Pangosa - 34:45.

18. minut: Jagodić-Kuridža ubacuje trojku - 29:39, Zvezda smanjuje minus.

16. minut: Pangos pogađa i podiže na +15 - 24:39.

15. minut: Trojku pogađa i Zaharov - 22:35. Gosti van linije 6,75 šutiraju 5/10.

13. minut: Usledila je trojka Riversa - 18:30. Bivši jako udaraju po Zvezdi.

12. minut: Novi poeni Berona, trojka - 18:27.

11. minut: Beron na jednoj - 16:24, Radanov na drugoj strani sigurni - 18:24.

2. ČETVRTINA:

10. minut: Radanov i Kuzmić iz bacanja smanjili su minus pred prvi mini odmor - 16:22.

9. minut: Rivers je trojkom doneo gostima dvocifrenu prednost - 12:22.

6. minut: Gudaitis je vratio prednost gostima - 10:12. Rivers je uvećao razliku trojkom - 10:15.

4. minut: Dva puta Holins, a onda i Gudaitis sa linije bacanja i eto preokreta - 6:8. Uzvratio je Lojd posle prodora - 8:8.

2. minut: Kapiten Lazić je takođe pogodio trojku - 6:2.

1. minut: Lojd je meč otvorio trojkom - 3:0.

1. ČETVRTINA:

Barselona, Asvel, Efes, beogradski crveno-beli su u seriji od tri poraza u Evroligi.

Crvena zvezda se nalazi na pretposlednjem mestu sa skorom 7-16. Lošiji je samo Himski sa 2-22.

Ipak, iako nemaju šanse za plasman u Top 8, crveno-beli u dobroj atmosferi dočekuju ruski Zenit.

Trijumfovali su u Kupu Radivoja Koraća u krnjem izdanju, što je dodatna motivacija da sa istim timom mogu da se nose i protiv ruskog sastava.

I dalje su crveno-beli bez korona pozitivnih Rita, Hola, Noka, Voldena i Koloma. Nema ni reprezentativca Simanića i Obrajanta, koji je na izlaznim vratima.

Za Zenit igraju dva bivša igrača Zvezde, Kej Si Rivers i Bili Beron.

Crvena zvezda - Zenit 75:76 (16:22, 20:26, 20:13, 19:15)

CRVENA ZVEZDA: Lojd 21, Uskoković 5, Šaranović, Vujičić, Davidovac 8, Lazić 6, Radanov 6, Dobrić 13, Simonović 3, Jagodić-Kuridža 7, Kuzmić 6.

ZENIT: Rivers 9, Zaharov 3, Pangos 25, Fridzon 1, Holins 6, Tomas 6, Beron 7, Puškov, Zubkov 6, Poajtre 2, Ponitka 2, Gudaitis 9.