DOMAĆIN IDE KA OPSTANKU Partizan posle produžetka poklekao u Zadru (VIDEO)

Zadar je posle dodatnih pet minuta pobedio Partizan 96:94 u rafalnom obračunu trojkama.

Ognjen Jaramaz (Partizan)
Ognjen Jaramaz (Partizan), Foto: aba liga/kk zadar/zvonko kucelin

Posle dramatične završnice meča u dvorani "Krešimir Ćosić" Zadar je pobedio Partizan 96:94. Odlučio je produžetak i greške koje su crno-beli napravili u finišu.

45. minut: Promašio je za tri Trifunović, na drugoj strani Palokaj siguran kada se podvukao pod obruč - 94:90. Tomas je promašio za tri, uz to je Dangubić napravio faul. Mavra siguran sa bacanja - 96:90. Partizan u narednom napadu nije ni šutnuo. Zadar je prokockao napad, Radovanović pogodio za tri - 96:93, a do kraja je ostalo 8,5 sekundi. Sedam sekundi Partizan nije uspeo da napravi faul. Vuković je stao na liniju bacanja i promašio oba puta. Dangubić je fauliran 1,2 sekunde pre kraja. Pogodio je prvo bacanje - 96:94, drugo je namerno promašio, uhvatio loptu, ali je onda izblokiran.

44. minut: Karter siguran na jednoj, a Trifunović trojkom donosi izjednačenje - 90:90. Mavra domaćini vraća prednost - 92:90.

43. minut: Tomas sa poludistance siguran za dva - 88:87.

42. minut: Karter je pogodio tri bacanja - 86:85. Na drugoj strani Tomas je promašio oba bacanja, a Perkins je napravio peti faul i završio meč. Džastin je pogodio oba bacanja - 88:85. Gosti su izgubili loptu, Jaramaz je nagazio aut liniju.

41. minut: Tomas je Beograđanima doneo prednost - 83:85.

1. PRODUŽETAK:

40. minut: Poslednji minut, Partizan je na -1 - 81:80, ima napad, ali Perkins pravi korake. Palokaj 24 sekunde pre kraja ne promašuje pod obručem - 83:80. Trifunović promašuje za tri, ali hvataju loptu crno-beli, dolazi do Jaramaza koji sekund pre kraja pogađa trojku - 83:83. Probali su nešto domaći, ali uzalud. Produžetak.

38. minut: Na isteku napada Mavra iz očaja baca loptu sa osam metara i od tablu pogađa za tri - 78:75. Trojku ubacuje i Karter - 81:75. Uzvraća mu Jaramaz - 81:78.

37. minut: Imao je Partizan šut da povede, ali je u šutu za tri Dangubić pogodio u ništa!

36. minut: Trojka Perkinsa sa devet metara - 75:75. Kreće se od početka.

35. minut: Tomas se okrenuo oko rivala pod obručem i lako pogodio - 75:71. Potom je ubacio i jedno od dva bacanja - 75:72. Rašon je nanizao devet poena.

33. minut: Dalekometni šut za dva Tomasa i pogodak - 69:65.

32. minut: Tomas pogađa uz faul - 67:60. Trifunović pogađa trojku - 69:63.

31. minut: Trifunović je fauliran prilikom pokušaja zakucavanja. Mladi Radovanović je faulirao Jordana u momentu kad je šutnuo i pogodio za tri - 67:57.

4. ČETVRTINA:

30. minut: Sjajna asistencija Jaramaza iza leđa do Zagorca - 59:55. Karteru su priznati poeni jer su crno-beli dirali obruč - 61:55. Usput je Vuković pao Zagorcu na vrat i izbacio ga iz igre.

28. minut: Dvojke u Partizanu pogađa uglavnom Tomas - 59:53.

27. minut: Sa četiri bacanja Partizan se spustio na jednocifren minus - 59:51.

26. minut: Mavra je nezaustavljiv, nova trojka - 59:47.

25. minut: Pogodio je Jaramaz posle pauze - 52:45. Onuaku - 54:45, pa Karter bili su sigurni - 56:45 za dvocifrenu prednost Zadra.

24. minut: Mavra je probio do koša i pogodio za najvećih +9 - 52:43. Trener Partizana Sašo Filipovski uzeo je tajm-aut.

23. minut: Trojku pogađa i Jaramaz - 45:43. Trojku je pogodio i Mavra na drugoj strani - 50:43.

22. minut: Zagorac pograđa šta drugo do trojku - 43:40.

21. minut: Posle promašaja Dangubića za tri, Onuaku siguran u kontri - 43:37.

3. ČETVRTINA:

19. minut: Trojka Jaramaza, bar dalekometni šut služi crno-bele - 39:36.

18. minut: Mavra pogađa i povećava razliku - 36:31. Jaramaz je prvi posle Tomasa pogodio za dva u crno-belom taboru - 36:33. Jordano je trojkom uvećao razliku - 39:33.

17. minut: Još jednom siguran Trifunović sa linije bacanja - 32:31.

16. minut: Konačno je Partizan pogodio i sa bacanja, Trifunović dva puta - 30:29.

15. minut: Perkins još jednom siguran za tri 4/4 - 28:27.

13. minut: Džastis i Vuković su sa pet poena u nizu vratili prednost domaćinu - 26:22. Tomas je i dalje jedini kod Beograđana koji pogađa za dva - 26:24.

12. minut: Nova trojka Perkinsa - 21:22.

11. minut: Tomas, jedini koji pogađa za dva, hvata otpadak za izjednačenje - 19:19.

2. ČETVRTINA:

10. minut: Trojka Jordana - 17:11, pa Perkinsa - 17:14. Sa sirenom za istek prvog kvartala Perkins je pogodio još jednu trojku - 19:17. U prvoj četvrtini crno-beli su ubacili pet trojki i jednu dvojku (Tomas) i to je sve.

8. minut: Dangubić je izblokirao Kartera u kontri, ali je pritrčao Planinić i lako pogodio - 13:8. Više od četiri minuta crno-beli su bez poena. Posle skoro pet minuta Parni valjak je probio blokadu, Zagorac je ubacio trojku - 13:11.

7. minut: Vuković poentira u kontri - 11:8.

6. minut: Karter je promašio zicer posle prodora do koša, a onda je Onuaku pogodio, ali je napravio faul u napadu, svoj drugi.

4. minut: Onuaku je pogodio jedno bacanje za vraćanje prednosti domaćinu - 9:8.

3. minut: Uzvratio je trojkom Vuković - 7:6.

2. minut: Krenulo je trojkama Dangubića - 2:3, pa Trifunovića - 4:6.

1. ČETVRTINA:

Za Partizan meč sa Zadrom nema rezultatski značaj. Bolji od sedmog mesta ne mogu da budu, plej-of im je odavno umakao.

Crno-beli duel mogu da iskoriste samo za priremu za duele u Evrokupu od kojih im zavisi plasman u četvrtfinale.

S druge strane Zadrani ne moraju da razmišljaju o ispadanju, bar ne direktnom, jer je Primorska odustala od takmičenja.

Ipak, pokušavaju da izbegnu 13. mesto koje vodi u doigravanje sa ekipom iz ABA 2 lige posle koga će se znati ko će i naredne sezone igrati u ABA eliti.

Zadar - Partizan 96:94 (19:17, 22:20, 20:18, 22:28, 13:11)

ZADAR: Karter 17, Jordano 12, Džastis 11, Palokaj 4, Brala, Vuković 11, Junaković 2, Buljan, Mavra 20, Onuaku 11, Planinić 2, Kraljević 6.

PARTIZAN: Zagorac 8, Pejdž, Dangubić 4, Stefanović, Jaramaz 19, Perkins 18, Jovanović, Janković, Radovanović 3, Tomas 24, Trifunović 18.