Zvezda imala +17 protiv Panatinaikosa, a onda je odlučivao poslednji napad, kiksnuo nekadašnji ljubimac Delija
alo.rs
Ognjen Dobrić (Crvena zvezda)
Ognjen Dobrić (Crvena zvezda), Foto: KK Crvena zvezda

Posle evroligaške serije 1-6 konačno je Zvezda došla do pobede, vezala je dve na svom terenu, obe sa po tri razlike, protiv Valensije (76:73), protiv Panatinaikosa (74:71). Atinjani su poklekli tek u dramatičnom finišu, Crvena zvezda - Panatinaikos 74:71 (22:15, 26:22, 9:9, 11:11).

Kenuli su crveno-beli lošije, ali su sa tri trojke Voldena na 13:13 stvorili ključnu prednost (22:13) i čuvali je do poslednjeg minuta kada je trojkom izjednačio Papapetru 68:68.

Zvezdi je pobedu, u jednu ruku, greškom doneo njen bivši igrač Nedović predavši loptu Dobriću u ruke, a potom i ne stigavši da šutne trojku za eventualno izjednačenje i produžetak.

Sledeći duel crveno-beli igraju 7. januara u Beogradu, dolazi Fenerbahče sa Markom Gudurićem i Igorom Kokoškovom.

40. minut: Nova trojka Papapetrua, Zvezda više nema prednost - 68:68. Fauliran je O'Brajant, pogodio je oba bacanja - 70:68. Nedović je u napadu bacio loptu u ruke Dobriću. Volden je fauliran 16 sekundi pre kraja - 72:68. Papapetru iz drugog pokušaja pogađa trojku - 72:71. Davidovac je fauliran, pogodio je oba bacanja - 74:71. Imao je Nedović priliku za produžetak, ali nije ni stigao da šutne za tri.

39. minut: Zvezda je osvojila loptu pod svojim košem, a onda je crveno-beli u roku nisu preneli na polovinu rivala i predali su posed rivalu. Nedović promašuje ceo obruč u šutu za tri, Volden loše gradi, Papapetru hvata i pogađa uz faul - 68:65.

38. minut: Papapetru je 141 sekundu pre kraja pogodio trojku - 68:62. Čini se poslednja šansa za goste. Volden je gazio liniju i izgubio loptu.

37. minut: Dobra saradnja i asistencija za poene Jagodić-Kuridže - 67:57. Trener Panatinaikosa je posle promašenog napada pulena i nedosuđenog faula nad Nedovićem protestvovao i dobio tehničku.

36. minut: Kolom je bacio stećak za tri, otvorio kontru rivalu, ali se vratio i umalo oteo loptu.

34. minut: Dva je napada propustila Zvezda da realizuje, Nedović je zakucao u kontri - 59:52. Uzvratio je trojkom Kolom - 62:52.

33. minut: Prošetao se do koša Volden - 59:50.

31. minut: Loš početak, izgubljena lopta Voldena, laki poeni Sent-Rosa - 57:50.

4. ČETVRTINA:

28. minut: Poeni Rita - 57:44. Uzvratio je Mitoglu - 57:46. Četvrtina završena skorom 9:9.

26. minut: PAO je pogodio posle više od pet minuta - 49:39, uzvratio je Rit trojkom - 52:39.

23. minut: Lošiji početak oba tima, više od tri minuta samo poen Jagodić-Kuridže sa linije bacanja - 49:37.

3. ČETVRTINA:

20. minut: nekoliko grešaka domaćina, lopta data u ruke Bentilu da smanji na - 48:37. Imali su gosti napad da na pauzi imaju jednocifren minus, ali nisu pogodili.

18. minut: Davidovac pogađa iz odbitka - 45:31. Usledila je trojka Radanova - 48:31.

15. minut: Dva puta uzastopno je siguran bio Kolom - 35:25.

13. minut: Dobrić je na 29:18 ukrao loptu Nedoviću, ali nije u kontri uspeo da poentira, usledili su poeni Fostera, a onda i Papajanisa uz faul - 29:23.

11. minut: Jagodić-Kuridža pogađa trojku, Zvezda je na dvocifrenom plusu - 25:15.

2. ČETVRTINA:

9. minut: Nova trojka Voldena - 19:13. Baci se Davidovac po loptu pošto je promašio trojku, uspeo je da dođe do poseda, uledila je lopta ka Voldenu, a on sa devet metara pogađa treću trojku u nizu - 22:13.

8. minut: Trojka Nedovića - 13:13, uzvratio je odmah Volden - 16:13.

7. minut: Dalekometna dvojka O'Brajanta - 9:10, a onda ulaz Davidovca posle er bola Nedovića za preokret - 11:10. Volden je "podebljao" razliku - 13:10.

6. minut: Dobrić je iz četvrtog pokušaja ubacio trojku - 7:10.

5. minut: Kuzmić je prvo pogodio dva bacanja, a onda je pokupio odbitak i smestio ga u koš - 4:8.

3. minut: Trojku je ubacio i Mek - 0:6.

1. minut: Greška Kuzmića, na drugoj strani trojka Vajta - 0:3.

1. ČETVRTINA:

Domaćini su pred meč uručili prigodan poklon bivšem pulenu Nemanji Nedoviću, koji je sada udarna igla Panatinaikosa.

Od 20. novembra Crvena zvezda u Evroligi ima skor 1-6 u prethodnih mesec dana.

Nedavno je pobeđena Valensija u Beogradu (76:73) i to je jedini pozitivan skor po Beograđane.

Ali, i pored svega, još crveno-beli mogu do završnice, uprkos tome što su pretposlednji na tabeli, gori je samo Himki sa skorom 2:15.

Košarkaši Crvene zvezde dočekuju Panatinaikos u poslednjoj utakmici u kalendarskoj 2020. godini. Crveno-beli u Evroligi imaju skor 5-11, a PAO 5-10.

- Panatinaikos je u više navrata pokazao da ima kapacitet da odigra dobro, imaju odlične igrače, fizički potentne. Očekuje nas težak meč, kada bi upoređivao sa Laktašima, ovaj meč ima drugu konotaciju. Nećemo imati nekoliko igrača, uz Lojda i Noka, Hol nije spreman, Simonović je bolestan. Zato sa ovih 12 igrača moramo da odigramo maksimalno kako bismo odgovorili svih 40 minuta na fizičku igru Panatinaikosa, stvari koje rade u odbrani i napadu. Ako tako budemo konkurentni do samog kraja i ukaže nam se prilika da dođemo do pobede, to bi zaista bilo sjajno - rekao je u najavi trener Dejan Radonjić, koji se nedano vratio i klub i upravljačku palicu preuzeo od Saše Obradovića.

Crvena zvezda - Panatinaikos 74:71 (22:15, 26:22, 9:9, 11:11)

CRVENA ZVEZDA: O'Brajant 3, Volden 15, Uskoković, Davidovac 4, Lazić, Rit 7, Radanov 5, Dobrić 11, Jagodić-Kuridža 6, Simanić, Kuzmić 4, Kolom 13.

PANATINAIKOS: Mek 5, Papajanis 5, Bohoridis, Papapetru 8, Kaselakis 3, Kalaicakis, Foster 2, Nedović 16, Vajt 6, Mitoglu 4, Bentil 6, Sent-Ros 2.