Zvezda imala +17 protiv Panatinaikosa, a onda je odlučivao poslednji napad, kiksnuo nekadašnji ljubimac Delija

Alo.rs/S.S. | sport 2020-12-30 18:32:28 2020-12-30 18:32:28

Sledeći duel crveno-beli igraju 7. januara u Beogradu, dolazi Fenerbahče sa Markom Gudurićem i Igorom Kokoškovom.

Posle evroligaške serije 1-6 konačno je Zvezda došla do pobede, vezala je dve na svom terenu, obe sa po tri razlike, protiv Valensije (76:73), protiv Panatinaikosa (74:71). Atinjani su poklekli tek u dramatičnom finišu, Crvena zvezda - Panatinaikos 74:71 (22:15, 26:22, 9:9, 11:11).

Kenuli su crveno-beli lošije, ali su sa tri trojke Voldena na 13:13 stvorili ključnu prednost (22:13) i čuvali je do poslednjeg minuta kada je trojkom izjednačio Papapetru 68:68.

Zvezdi je pobedu, u jednu ruku, greškom doneo njen bivši igrač Nedović predavši loptu Dobriću u ruke, a potom i ne stigavši da šutne trojku za eventualno izjednačenje i produžetak.

40. minut: Nova trojka Papapetrua, Zvezda više nema prednost - 68:68. Fauliran je O'Brajant, pogodio je oba bacanja - 70:68. Nedović je u napadu bacio loptu u ruke Dobriću. Volden je fauliran 16 sekundi pre kraja - 72:68. Papapetru iz drugog pokušaja pogađa trojku - 72:71. Davidovac je fauliran, pogodio je oba bacanja - 74:71. Imao je Nedović priliku za produžetak, ali nije ni stigao da šutne za tri.

39. minut: Zvezda je osvojila loptu pod svojim košem, a onda je crveno-beli u roku nisu preneli na polovinu rivala i predali su posed rivalu. Nedović promašuje ceo obruč u šutu za tri, Volden loše gradi, Papapetru hvata i pogađa uz faul - 68:65.

38. minut: Papapetru je 141 sekundu pre kraja pogodio trojku - 68:62. Čini se poslednja šansa za goste. Volden je gazio liniju i izgubio loptu.

37. minut: Dobra saradnja i asistencija za poene Jagodić-Kuridže - 67:57. Trener Panatinaikosa je posle promašenog napada pulena i nedosuđenog faula nad Nedovićem protestvovao i dobio tehničku.

36. minut: Kolom je bacio stećak za tri, otvorio kontru rivalu, ali se vratio i umalo oteo loptu.

34. minut: Dva je napada propustila Zvezda da realizuje, Nedović je zakucao u kontri - 59:52. Uzvratio je trojkom Kolom - 62:52.

33. minut: Prošetao se do koša Volden - 59:50.

31. minut: Loš početak, izgubljena lopta Voldena, laki poeni Sent-Rosa - 57:50.

4. ČETVRTINA:

28. minut: Poeni Rita - 57:44. Uzvratio je Mitoglu - 57:46. Četvrtina završena skorom 9:9.

26. minut: PAO je pogodio posle više od pet minuta - 49:39, uzvratio je Rit trojkom - 52:39.

23. minut: Lošiji početak oba tima, više od tri minuta samo poen Jagodić-Kuridže sa linije bacanja - 49:37.

3. ČETVRTINA:

20. minut: nekoliko grešaka domaćina, lopta data u ruke Bentilu da smanji na - 48:37. Imali su gosti napad da na pauzi imaju jednocifren minus, ali nisu pogodili.

18. minut: Davidovac pogađa iz odbitka - 45:31. Usledila je trojka Radanova - 48:31.

15. minut: Dva puta uzastopno je siguran bio Kolom - 35:25.

13. minut: Dobrić je na 29:18 ukrao loptu Nedoviću, ali nije u kontri uspeo da poentira, usledili su poeni Fostera, a onda i Papajanisa uz faul - 29:23.

11. minut: Jagodić-Kuridža pogađa trojku, Zvezda je na dvocifrenom plusu - 25:15.