Tandem DD odveo Zvezdu do desete pobede

Alo.rs/S.S. | sport 2021-04-01 20:25:52 2021-04-01 20:25:52

Crvena zvezda je posle dva poraza slavila u Evroligi, protiv Makabija u Beogradu 76:64.

EPA-EFE/Toms Kalnins

Zvezda je još u prvom poluvremenu bila u dvocifrenom minusu, ali su je Dobrić i Davidovac pokrenuli s nekoliko sjajnih poteza, na kraju je u Beogradu savladan Makabi - 76:64.

39. minut: Noko hvata odbitak, svoj deseti skok kruniše poenima pod košem - 71:61.

38. minut: Trojka Dobrića - 69:61, uzvratio je na poene Dorsija iz kontre.

36. minut: Na trojku Dorsija - 63:57, trojkom odgovara Simonović - 66:57.

35. minut: Trojka Lojda 61:48.

33. minut: Davidovac pogađa trojku za dvocifren plus Zvezde - 58:48.

4. ČETVRTINA:

30. minut: Sa sirenom za kraj četvrtine probio je do koša Davidovac i pogodio - 53:45.

29. minut: Bender i Žižić su sa pet poena primakli goste - 48:44.

26. minut: Davidovac pogađa trojku - 48:39.

25. minut: Isto je u narednom napadu ponovio Lojd, koš uz faul - 43:39. Lazić je potom ukrao loptu i pogodio u kontri - 45:39.

24. minut: Davidovac je krenuo na zakucavanje, fauliran je, ali je lopta prošla kroz obruč, pogodio je i dodatno bacanje - 40:39.

23. minut: Džond, pa trojka Brajanta - 35:39 i opet vode gosti.

21. minut: Noko pogađa za preokret - 35:34.

3. ČETVRTINA:

20. minut: Lojd preko ruke pogađa za dva - 33:34.

18. minut: Dobrić je sa vrha reketa probio kroz sredinu i zakucao - 27:32. Potom je ukrao loptu na sredini terena, fauliran je u kontri, pogodio je bacanja - 29:32.

15. minut: Brajant je pogodio - 21:30, uz to je Noko faulirao Žižića. Hrvat je vratio dvocifren plus - 21:32.

14. minut: Lojd sa penala kompletira seriju 6:0 - 21:25. Imao je Lojd kontru, ali je izgubio loptu!? A, onda je Dorsi sve kaznio trojkom - 21:28.

11. minut: Blejzer i Džons donesi su izraelskom timu dvocifren plus - 15:25.

2. ČETVRTINA:

10. minut: Vilbekin je sa sirenom gađao trojku, ali nije ni dobacio do obruča, ostalo je na prvoj pauzi 15:21. Zvezda ima šut za dva 1/12!

9. minut: Brajant - 12:17 i Džons - 12:19 su povećali plus.

8. minut: Trojka Bendera - 9:13, pa novi poeni istog igrača pod košem - 9:15. Simonović smanjuje minus trojkom - 12:15.

6. minut: Na trojku Dobrića - 9:7, trojkom uzvraća Vilbekin - 9:10.

5. minut: Dibartolomeo trojkom onosi preokret - 6:7.

4. minut: Pogađa i Kaspi - 6:4.

3. minut: Prvi poeni gostiju preko Žižića - 6:2.

2. minut: Lojd - 2:0, pa trojka Hola - 5:0, dobar početak.

1. ČETVRTINA:

Odavno je evroligaška priča završena i za jedne i za druge.

Sad se igra samo za čast i što bolju formu pred početak domaćeg takmičenja.

Zvezda se posle skoro dvocifrenog broja poraza u nizu vratila pobedama protiv dva najlošija tima (Himki, PAO), a onda je opet zaređala sa crnom serijom.

Porazi od CSKA, pa od Milana, ubedljivi, a sada u Beograd dolazi Makabi. Rival po meri.