Branko Lazić (Crvena zvezda)
KK Crvena zvezda

Branko Lazić (Crvena zvezda), Foto: KK Crvena zvezda

Kup će dobiti novog pobednika, branilac trofeja Partizan je eliminisan u polufinalu posle dramatične penal završnice, Crvena zvezda je slavila 79:78.

U finalu će Crvena zvezda igrati u nedelju od 21 čas u Novom Sadu protiv Mege. Repriza finala iz 2015. kada su crveno-beli pobedili 80:74.

40. minut: Faul Jaramaza 46 sekundi pre kraja i bacanja za Lojda, siguran je Amerikanac - 76:77. Tri šuta u poslednjem napadu promašio je Partizan, prilikom četvrtog, 22 sekunde pre kraja, fauliran je Tomas. Pogodio je oba - 78:77. Zvezda je uzela minutu odmora. Osam sekundi pre kraja Jaramaz je u bloku napravio svoj peti faul, na liniju bacanja stao je Davidovac. Pogodio je oba - 78:79. Imao je Partizan napad, lopta je došla do Pejdža, loptu mu je izbio Lazić, lopta se našla na zemlji, bacili su se mnogi na nju, sudije su svirale mrtvu loptu desetinku pre kraja, priči je bio kraj.

39. minut: Po napad sa obe strane završen greškama. Jaramaz pogađa dva bacanja - 76:75.

37. minut: Lazić je napravio četvrtu ličnu, Pejdž siguran sa bacanja - 72:71. Kuzmić uzvraća sa bacanja - 72:73. Mika jednom rukom - 74:73. Davidovac uspešan sa bacanja - 74:75.

36. minut: Lojd je od tablu pogodio trojku, Zvezda vodi - 70:71.

35. minut: Na trojku Pejdža - 68:63 trojkom odgovara Simonović - 68:66. Na jednoj strani Jaramaz - 70:66, na drugoj Davidovac - 70:68.

34. minut: Tomas je pogodio 65:60, ali je siguran na drugoj strani uz faul još jednom bio Davidovac - 65:63.

33. minut: Uskoković je naskočio na vrhu reketa i pogodio - 63:60. Ne predaje se Zvezda tako lako.

32. minut: Mika je pogodio jedno od dva bacanja - 61:55, potom je u prodoru siguran bio Jaramaz - 63:55. Ponovo crno-beli prave razliku. Lojd je promašio trojku, ali je loptu uhvatio Davidovac i pogodio iz odbitka uz faul - 63:58.

31. minut: Stećak je bacio Tomas, ali je pogodio - 60:55.

4. ČETVRTINA:

30. minut: Tomas je pogodio trojku za + 5 - 58:53. Mogli su crno-beli da uvećaju razliku, ali je Perkins pogrešio. Potom je u poslednjoj sekundi četvrtine faulirao Lojda, koji je pogodio oba bacanja - 58:55.

29. minut: Mozli je na kratko zaustavio Zvezdin nalet zakucavanjem - 55:51. Lojd je uzvratio sa bacanja - 55:53.

28. minut: Trojku je pogodio Davidovac - 53:51. Zvezda je proradila posle dugog posta.

26. minut: Mika je vratio dvocifrenu razliku - 53:43. O’Brajant je uzvratio trojkom - 53:46. Ubrzo je posle odbitka pogodio i Davidovac - 53:48.

25. minut: Posle više od četiri minuta posta Uskoković je pogodio trojku - 51:43.

24. minut: Zvezda je tri i po minuta bez poena, Dangubić pogađa trojku za prvu dvocifrenu prednost - 51:40.

23. minut: Više od dva i po minuta se igralo bez koša, a onda je Mika nekako progurao loptu kroz obruč - 48:40.

3. ČETVRTINA:

20. minut: Dangubić je pogodio oba bacanja - 44:36. Lojd je promašio, opet je iz odbojke popravio Kuzmić - 44:38. Jaramaz siguran - 46:38.

19. minut: Uzvratio je Pejdž trojkom - 42:34. Imali su ponovo crno-beli napad za dvocifreni plus, ali je Jaramaz ispustio loptu. Lazić je na drugoj strani promašio trojku, ali je iz odbojke popravio Kuzmić - 42:36.

18. minut: Trojka Lojda - 39:34.

17. minut: Mozli sam pod košem, pogađa bez problema - 39:30, trener Zvezde Dejan Radonjić uzima tajm-aut.

15. minut: Posle poena Jaramaza - 37:30 imali su crno-beli dva šuta za trojku i dvocifrenu razliku, ali su promašili Jaramaz i Zagorac.

13. minut: Zagorac je krenuo na zakucavanje, a pogodio je od tablu uz dodatno bacanje - 33:28. Usledila su nova dva realizovana bacanja Zagorca - 35:28.

12. minut: Dva polaganja Uskokovića - 30:26, potom ukradena lopta i zakucavanje Davidovca - 30:28.

11. minut: Perkins novom trojkom uvećava razliku - 30:22.

2. ČETVRTINA:

10. minut: O’Brajant je pogodio uz faul - 21:21. Usledila je trojka Veličkovića - 24:21, potom i Jaramaza - 27:22.

8. minut: O’Brajant je dva puta bio siguran sa bacanja - 21:16. Potom i Simonović - 21:18.

7. minut: Trojka Jaramaza - 18:11. Odgovara trojkom Jagodić-Kuridža - 18:14. Na trojku trojkom Pejdž - 21:14.

5. minut: Gazio je liniju i pogodio za dva Jagodić-Kuridža - 11:7, potom je dva bacanja pogodio Lojd - 11:9.

3. minut: Prvo je Dangubić promašio za tri, a onda je dva puta pogodio za dva, na kraju je pogodio i Mika - 11:5.

2. minut: Pejdž je pogodio trojku - 5:2, na drugoj strani van 6,75 siguran Lojd - 5:5.

1. minut: Pejdž je meč otvorio poenima - 2:0. Uzvratio je Lojd - 2:2.

1. ČETVRTINA:

Od poslednjih devet finala Kupa Radivoja Koraća sedam je igrano u Nišu, jedno u Kragujevcu i jedno u Beogradu.

Na poslednjih devet finala šest puta su rivali u finalu međusobno bili beogradski večiti rivali (skor 4-2 za crno-bele), tri puta je jedan od rivala bila Mega. Megu je dva puta pobedila Zvezda, dok je Mega trijumfovala 2016. protiv Partizana.

Na poslednjih devet završnih turnira osam puta su se sastajali Crvena zvezda i Partizan, skor je 5-3 za crno-bele, s tim da su oba tima u tom periodu osvojila po četiri trofeja.

Gledajući poslednja tri finala skor je 3-0 za Parni valjak - 2018. je bilo 81:75, 2019. na kraju 76:74, a 2020. posle produžetka 85:84.

Zvezda je slavila u Kupu poslednji put 2017. kada je pobedila upravo Partizan 74:64.

Partizan brani trofej, nema kadrovskih problema, dok Zvezda igra bez petorice stranaca pozitivnih na korona virus: Hol, Volden, Noko, Kolom, Rit.

Partizan – Crvena zvezda 78:79 (27:22, 19:18, 12:15, 20:24)

PARTIZAN: Mika 11, Zagorac 5, Pejdž 16, Dangubić 9, Jaramaz 18, Veličković 3, Perkins 3, Janković, Radovanović, Tomas 9, Trifunović, Mozli 4.

CRVENA ZVEZDA: O’Brajant 10, Vujičić, Lojd 24, Uskoković 9, Davidovac 19, Lazić, Radanov, Dobrić 1, Simonović 5, Jagodić-Kuridža 5, Simanić, Kuzmić 6.