Kodi Miler-Mekintajer (Partizan)
KK Partizan

KK Partizan

Kodi Miler-Mekintajer (Partizan), Foto: KK Partizan

Prvi meč u Badaloni je Huventud dobio 85:82, a crno-beli su se u Beogradu revanširali, posle dramatične završnice slavili su 78:75, vezali drugu pobedu u tri dana u Evrokupu i sada su na skoru 4-3.

40. minut - Miler-Mekintajer je sebe pogodio loptom u nogu i crno-beli su izgubili posed. Basas je promašio trojku za vođstvo, a Miler-Mekintajer 29 sekundi pre kraja posle kontre i ukršenog koraka pogodio polaganjem - 76:72. Basas je opet promašio trojku, otvorena kontra za Parni valjak i stavljanje tačke na i, ali je Miler-Mekintajer loptu lansirao u aut 14 sekundi pre kraja. Brodžianski je lako okrenuo Pejdža pod košem - 76:74. Amerikanac je brzo fauliran u kontri. Pejdž je pogodio oba bacanja - 78:74. Na drugoj strani faul je napravio Dangubić osam sekundi pre kraja, Basas siguran sa penala samo jednom, loptu su uhvatili crno-beli i sačuvali je do kraja - 78:75.

Uniks slavio u Francuskoj

Košarkaši Uniksa su u gostima pobedili Burg 86:74 (14:13, 23:24, 31:15, 18:22) u zaostalom meču četvrtog kola Grupe A Evrokupa.

Uniks su do pobede predvodili Ajzeja Kenan sa 23 i Džamar Smit sa 20 poena, dok je najefikasniji u Burgu bio Alen Kadim sa 17 poena.

U narednom kolu iste ekipe će se sastati u Kazanju.

39. minut - Morgan je pogodio trojku 79 sekundi pre kraja - 74:72.

38. minut - Morgan je iskoristio izgubljenu loptu crno-belih u napadu, ali je sa penala bio polovičan - 72:67. Vil Mozli je zakucao - 74:67, uzvratio je istom merom Morgan - 74:69.

36. minut - Basas je ubacio trojku - 70:64. Još jedan napad je promašio Partizan, ali je loptu pokupio Tomas i iznudio faul za bacanja - 72:64.

35. minut - Nanizali su crno-beli nekoliko grešaka, naročito u napadu pa je trener Filipovski uzeo minutu odmora kada se razlika svela na jednocifrene razmere - 68:59.

32. minut - Poslednji kvartal počeo je sa tri trojke u nizu, dve od strane gostiju - 66:55.

4. ČETVRTINA:

30. minut - Vil Mozli je poleteo i zakucao posle el ej apa - 59:47. Gordić je sa sirenom spustio loptu niz obruč - 63:49.

29. minut - Partizan je odlično odgovorio rivalu posle minute odmora, trojku je pogodio i Gordić za maksimalnih +12 - 57:45.

28. minut - Pejdž je posle tajm-auta uzvratio trojkom 54:45.

27. minut - Vil Mozli je za osam minuta na parketu napravio četiri faula i morao je na klupu. Doson je iskoristio "livadu" prošetao se do koša i smanjio - 51:45.

25. minut - Miler-Mekintajer je trojkom uvećao razliku - 49:36.

23. minut - Trojka Lopeza-Arostegija i poeni Tomasa, a onda i trojka Zagorca sa sirenom za prvu dvocifrenu razliku crno-belih - 46:36.

3. ČETVRTINA:

Rade Zagorac (Partizan)

KK Partizan

Rade Zagorac (Partizan), Foto: KK Partizan

20. minut - Miler-Mekintajer je sa bacanja postavio rezultat na poluvremenu - 41:33 s tim da je u poslednjoj sekundi prvog dela promašio trojku.

19. minut - Dangubić je u kontri dobio loptu pod košem i samo je ubacio u koš - 39:31.

18. minut - Parado je prošao kroz sredinu i položio loptu kroz obruč - 33:29.

15. minut - Trifunović je dobio blokadu, ali je Nikola Janković popravio iz odbitka - 31:24.

14. minut - Serijom 5:0 gosti su uhvatili priključak - 26:24, trojka Basasa se ušunjala u koš.

12. minut - Nikola Janković je pogodio za preokret - 20:19, Pejdž je pogodio trojku i pojačao prednost - 23:19. Siguran je bio i Tomas, pogodio je pod faulom - 26:19.

2. ČETVRTINA:

10. minut - Gosti su bili bolji u završnici prvog kvartala, Brodžianski i Birgander su doneli prednost - 16:19.

9. minut - Tomas je promašio oba bacanja kada su crno-beli bili u prilici da povedu.

8. minut - Mozli je pod košem došao do lopte i pogodio za izjednačenje - 14:14.

7. minut - Dangubić je polaganjem doneo izjednačenje - 10:10, trojku je potom ubacio Lopez-Arostegi - 10:13.

5. minut - Miler-Mekintajer i Zagorac su brzo doneli priključak - 6:7.

3. minut - Trojka Dosona, poeni Lopetegija, gosti su krenuli da prave razliku - 2:7.

1. minut - Gosti su meč otvorili zakucavanjem Morgana - 0:2. Uzvratio je Zagorac - 2:2.

1. ČETVRTINA:

Partizan je loše krenuo u Evrokupu, ali su se crno-beli prenuli posle dolaska novog trenera Filipovskog, nanizali tri pobede u svim takmičenjima i sada su u Evropi na skoru 3-3.

Druga faza nije daleko, ali su potrebne bar još dve pobede, a prva prilika za to je večeras protiv lidera grupe Huventuda u odloženom meču 6. kola.

Gosti su bez virus pozitivnih i povreženih Ante Tomića (korona), Nenada Dimitrijevića (korona), Pau Ribasa (povreda), Artursa Žagarsa (povreda). Kod Partizana nema Erika Mike i Ognjena Jaramaza. Oba tima jedva su skupila po 11 igrača za duel.

Partizan - Huventud 78:75 (18:19, 23:14, 22:16, 15:26)

PARTIZAN: Miler-Mekintajer 13, Zagorac 7, Pejdž 8, Dangubić 10, Gordić 16, S. Janković, Veličković, N. Janković 6, Tomas 11, Trifunović 1, Mozli 6.

HUVENTUD: Doson 19, Lopez-Arostegi 16, Morgan 8, Brodžianski 16, Krag, Parado 2, Ventura 3, Basas 7, Birgander 4, Para, Maronka.

Do kraja prve runde takmičenja crno-belima su ostala još tri meča, gostovanje Veneciji (novembar), pa duel sa fenjerašem Bahčešehirom (9. decembar) i na kraju put u Francusku i odmeravanje snaga sa Burgom (15. decembar).