Partizan - Mornar
KK PARTIZAN

KK PARTIZAN

Partizan - Mornar, Foto: KK PARTIZAN

Odlično su započele obe ekipe ovu utakmicu, ali u poslednjem minutu prve četvrtine Partizan je napravio seriju od 7:0 i odlepio se od gostiju!

Tu prednost su povećavali i tokom druge četvrtine, da bi na odmor otišli sa 46:29! Nije Mornar mogao ništa da ubaci u prvom poluvremenu, o tome govori i podatak da su uputili 13 trojki i da nisu dali nijednu! Kasnije je Voler prekinuo taj post! Partizan se dodatno odlepio u trećoj četvrtini, vodio je i +20, da bi na odmor otišli sa rezultatom 66:53!

Pokušali su gosti da se vrate u meč, ali su crno-beli svaki put odbijali napade Mornara! Približili su se Crnogorci na -8, ali Reding je neutralisao poene Pulena, koji je kasnije napravio i tehničku grešku jer je hteo da "proda" faul arbitru!

Do kraja utakmice ušlo se u penal seriju a Partizan je povećao konto na +13! Najefikasniji akter meča je bio Džejkob Pulen sa 19 poena i pet asistencijam isto kao i Pejdž koji je imao dve asistencije. Partizanovog pleja pratili su Reding sa 16 poena, Janković sa 14 i Rade Zagorac sa 13 poena i po pet skokova i asistencija! Na drugoj strani Haris je bio šuterski raspoložen, postigao je 14 poena i nekadašnji košarkaš Zvezde, Milko Bjelica je pridodao 13!

Partizan sad dočekuje u "Štark Areni" tim Aleksandra Đorđevića, Virtus Bolonju za koju nastupaju Teodosić i Marković! Ovom pobedom Partizan je dospeo na prvo mesto ABA lige!

KRAJ UTAKMICE!

10'  TROJKA VOLDENA! 88:75

9' Pulen smanjuje sa poludistance na -8! Promašaj Jaramaza za tri! Faul u napadu Pulena upravo nad Jaramazom! Floping Pulena koji je hteo da isfolira prekršaj Jaramaza! Reding je pogodio dodatno bacanje, ali je Jaramaz bio polovičan! 85:75

8' Tehnička Trinkijerija posle faula Mozlija, Pulen pogađa sva četri slobodna bacanja!  Reding siguran sa "penala"!

7' Polovičan sa linije za slobodnih bacanja bio je Mozli! 81:69

6' Zagorac fejd-ovej, Pulen siguran sa "penala"! 80:69

5' TROJKA HARISA! Markota pravi novi faul, u igru ulaze Volden i Zagorac umesto Jankovića i Redinga! 78:67

4' Gordić siguran sa linije za bacanja! Janković promašio zicer, trojka Harisa preko ruke svog čuvara!  TROJKA PEJDŽA, odmah je uzvratio! 78:64

3' Pulen polaže preko svog čuvara! TROJKA REDINGA! Pulen osramoćen, kakva rampa Redinga! 73:59

2' Tomas zakucava! Greška Pulena koji je nagazio liniju! 70:59

1' Reding sa distance! Dve trojke Pulena! 68:59

POSLEDNJA ČETVRTINA!

KRAJ TREĆE ČETVRTINE!

10' Luković pa tojka Pejdža! Haris sa slobodnih bacanja smanjuje rezultat! 66:53

9' Floater Pejdža! 66:46

8' Bjelica polovičan sa bacanja! TROJKA PEJDŽA! haris polaganjem smanjuje!

7' Kontra Mornara, Voler polaže! TROJKA ZAGORCA! 61:41

5' Sjajna akcija Mornara, Bjelica iz odbojke poslao loptu Lukoviću! TROJKA ZAGORCA! 58:39

3' TROJKA BJELICE! Mozli odgovara na drugoj strani svojim poenima! 55:37

2' TROJKA ZAGORCA! Šehović dvojkom uzvraća! Janković moćno zakucava! 53:34

1' Volden pogađa oba slobodna bacanja, Bjelica fauliran na drugoj strani prilikom šuta za tri! Pogodio je sva tri bacanja! 48:32

TREĆA ČETVRTINA!

KRAJ DRUGE ČETVRTINE!

10' Janković 2+1! Reding sa poludistance demonstrira silu! 46:29

9' Uzvraća Voler na drugoj strani istom merom! Gosti smanjuju sa linije za slobodnih bacanja! Odličan pik-en-rol Redinga i Jankovića! 41:29

8' Reding i Pejdž iz kontre! TROJKA REDINGA! 39:24

7' Bjelica polaže loptu, Volden siguran sa slobodnih bacanja! Konačno, prva trojka za goste, Voler pogađa za Mornar koji šutira trojke 1/14! Reding polovičan sa slobodnih bacanja!

6' Tomas uzvraća svojim zakucavanjem, Amerikanac mora da izađe iz igre zbog četri lične greške! 31:15

5' Janković na drugi obruč polaže! Zakucava Luković na drugoj strani! 29:15

4' Birčević uzvraća 2+1 uz faul! Volden promašio čist zicer! Težak promašaj Markote! 27:13

3' Janković sa poludistance! Mornar ništa ne može da pogodi! Sjajan blok Lukovića u padu nad Jankovićem. Zagorac pravi faul, dva slobodna bacanja za goste! 24:13

2' Sjajno igra Pejdž, 2+1 za najveću prednost crno-belih! Kontra Partizana, Zagorac uposlio Jankovića za 23:11

1' Promašio je zakucavanje Janković, ali je dobio faul! Polovičan sa bacanja je bio centar Partizana! 18:11

DRUGA ČETVRTINA!

10' Odličan potez Pejdža koji je od tablu asistirao Mozliju! Markota maši trojku sa druge strane! TROJKA PEJDŽ! PONOVO PEJDŽ OVOG PUTA U POSLEDNJOJ SEKUNDI, NOVA TROJKA! Ipak Pejdž nije na vreme izbacio loptu, koš je poništen! 17:11

9' Zagorac donosi novu prednost Partizanu! 12:11

8' Veliki promašaj Pejdža sa tri poena! Odlična rampa Zagorca, koji je povukao i na drugoj strani, dobio je faul ali je promašio oba bacanja! 10:11

7' Pulenov novi promašaj, loša kontra crno-belih! Još slabiji alej-up Mornara! 10:9

6' Faul u napadu Tomasa! TROJKA PEJDŽA! 10:9

5' Gubi Nidam loptu, Jaramaz vezuje peti poen za crno-bele! Bjelica siguran sa bacanja! Jaramaz ovog puta nije pogodio trojku! Sjajan pas Herisa, Luković jednom rukom postiže koš! 7:8

4' Neuspešan alej-up Voldena i Mozlija! Nidam "otvorenu" trojku ne može da pogodi!

3' Faul u napadu Nikole Jankovića! Faul u napadu i na drugoj strani, ovog puta Lukovića, očigledna kompenzacija sudija! JARAMAZ TROJKA! 5:4

2' Nidam "dugačkom dvojkom" donosi prvu prednost gostima! Greška Tomasa, novi napad za Mornar, Pulen maši otvorenu trojku 2:4

1' Reding otvara utakmicu sa poludistance! Bjelica polaganjem završava prodor! 2:2

Sudijska trojka: Mario Majkić , Igor Dragojević, Gordan Terlević

PARTIZAN: Trifunović, Volden, Zagorac, Pejdž, Gordić, Jaramaz, Miletić, Veličković, Birčević, Reding Dž., Janković, Tomaš, Pejners, Mozli

TRENER: Andrea Trinkijeri

MORNAR: Pavić, Pulen, Haris, Nidam, Jelenić, Šehović, Mugoša, Begić, Vujošević, Pavićević, Voler, Markota, Vranješ, Bjelica, Luković

TRENER: Mihailo Pavićević

Košarkaši Partizana otvaraju 2020. godinu protiv Mornara iz Bara u okviru 14. kola ABA lige! Partizan deli prvo mesto sa Cedevitom Olimpijom, oba kluba imaju po 23 boda, odnosno 10 pobeda i tri poraza! Mornar se nalazi na šestom mestu ispred Zvezde sa 7 pobeda i 6 poraza, ali i utakmicom više!

Izjava učesnika ove utakmice!

Andrea Trinkijeri, trener Partizana NIS:

"Nova godina, stari ciljevi. Želimo da protiv ekipe odlične ekipe Mornara odigramo dobro i tako na pravi način započnemo seriju izuzetno važnih utakmica koje ćemo odigrati u januaru. Mornar je ekipa koja može svakome da napravi probleme, imaju veoma kvalitetne igrače od kojih je nekolicina u stanju da svako veče postigne 20 i više poena. Na nama je da im to ne dozvolimo i da utakmicu uvedemo u ritam koji nam više odgovara."

Novica Veličković, igrač Partizana NIS:

"Čeka nas teška utakmica, protiv ekipe koja igra brzo, uzima dosta šuteva i veoma je nezgodna kada pronađe svoj ritam. Sa naše strane, mi treba da budemo maksimalno koncentrisani i da igramo onako kako nama više odgovara. U Baru smo uspeli da ih zaustavimo na 65 poena, a da bismo to ponovili, potrebno je da odigramo još bolje nego tada."

Mihailo Pavićević, trener Mornara:

„Ukoliko mislimo da se eventualno priključimo ekipama iz gornjeg dijela tabele koje pretenduju na plej-of, neophodna nam je jedna velika pobjeda. A kad kažem velika pobjeda, tu računam na najjače ekipe u koje svakako spada i Partizan. Jer, da biste bili u igri morate dobiti najbolje, ili na strani ili kod kuće. Partizan je, analizirajući dosadašnji tok prvenstva, najstandardnija ekipa, koja je imala najmanje padova. Odlikuje ih izuzetno čvrsta igra, igraju u jakom ritmu, jednostavno rečeno, veoma teško ih je dobiti. Da bi se dobio Partizan morate da uložite maksimum i snage i znanja. Ne može se ući u meč sa njima po sistemu 'hajde da igramo pa šta bude'. Ne, tako se oni ne dobijaju. Nismo imali mnogo vremena za pripremu ove utakmice. Bili su novogodišnji praznici, u petak smo odigrali utakmicu sa Igokeom, pa su igrači dobili nezasluženo duži odmor, ali šta je tu je. Ne treba trošiti riječi da bih motivisao ekipu protiv Partizana, to je suvišno, Partizan je sam po sebi veliki izazov, posebno što prvi put igramo u Areni. Sve to ima svoje. Za nas je ovo mnogo bitna utakmica, uostalom kao i za Partizan, koji ove godine djeluje najhomogenije, najuigranije i to potvrđuju i njegovi rezultati kako u Evrokupu tako i u ABA ligi. Sigurno su favoriti. Mi imamo potencijal koji može da iznenadi bilo koju ekipu, samo taj potencijal treba da se pretoči u kvalitet i timsku igru. Ako se to desi onda imamo šansi da eventualno iznenadimo domaćina, ali kažem još jedanput – nije lako dobiti Partizan ove godine.“