Efes - Olimpijakos, Vasilije Micić
EVROLIGA

EVROLIGA

Efes - Olimpijakos, Vasilije Micić, Foto: EVROLIGA

Košarkaši Olimpijakosa kao domaćini su pobedili Efes u uzbudljivoj utakmici 12. kola Evrolige - 88:81.

Srbi su imali sjajne role, pa je Vasilije Micić ubacio 24 poena i imao šest asistencija, za 35 minuta u igri, ali ni to nije pomoglo Efesu da izbegne poraz.

Nikola Milutinov je za pobednički tim imao 15 poena i devet uhvaćenih lopti.

Košarkaši CSKA su na svom parketu pobedili Himki 88:74.

Najefikasniji u pobedi CSKA bio je Danijel Heket sa 14 poena, dok su ga pratili Serhio Rodrigez sa 12, Kori Higins sa 11 i Nando De Kolo i Vil Klajburn sa po deset poena.

Srpski plejmejker Stefan Marković je u odsustvu povređenog Alekseja Šveda bio najbolji strelac u redovima Himkija sa 18 poena, uz šut za dva 3/5, 2/4 za tri, a 6/6 sa linije penala. Dvocifreni u ekipi iz Podmoskovlja bili su i Malkolm Tomas sa 15, Džordan Miki sa 14 i Toni Kroker sa 13 poena.

Košarkaši Real Madrida ubedljivo su pobedili Barselonu u meču 12. runde Evrolige sa 92:65.

Real je dominirao u meču u kom je viđeno i više lepih poteza, a bilo je jasno da voda ide na vodenicu "kraljevskog kluba" i kada je Kampaco pogodio ludu trojku, gotovo od koša do koša.

Tim Svetislava Pešića se držao samo u prvoj četvrtini, da bi usledila furiozna druga (31:13) kojom je Real prelomio meč već do poluvremena.