Aleksej Šved
EPA Matteo Bazzi

Aleksej Šved, Foto: EPA Matteo Bazzi

Košarkaši Himkija ostvarili su ubedljivu pobedu u meču 26. kola Evrolige. Ekipa iz Podmoskovlja je na svom parketu savladala ASVEL rezultatom 108:79.

Himkiju je ovo 12. pobeda u sezoni i sada zauzima sedmo mesto na tabeli, dok je francuski tim doživeo 17. poraz i nalazi se na poziciji broj 16. Domaćin je igrao fantastično u napadu, a već posle 20 minuta igre bilo je +23 za Himki tako da su u drugom poluvremenu rutinski odradili posao.

Himki su do pobede predvodili Aleksej Šved sa 24 poena i 12 asistencija, Jonas Jerebko sa 18, Devin Buker sa 17, Janis Tima sa 14 i Kris Kremer i Daris Bertans sa po 13 poena. Stefan Jović je za 20 minuta postigao tri poena i upisao četiri asistencije.

U poraženom sastavu istakli su se Pejn sa 14, Lajti sa 12 i Džekiri i Nua sa po 10 poena.