Bogdan Bogdanović i Nemanja Bjelica
AP Photo/Rich Pedroncelli

Bogdan Bogdanović i Nemanja Bjelica, Foto: AP Photo/Rich Pedroncelli

Sakramanto Kingsi su imali dobijen meč u Oklahomi, ali su na kraju uspeli da "og gotovog naprave veresiju" za poraz 108:112 uprkos odličnim partijama Nemanje Bjelice i Bogdana Bogdanovića. Tanderi su sad peti na Zapadu sa učinkom 37-22, dok su Kingsi prekinuli niz od tri pobede i sa skorom 24-34 su dvanaesti u istoj konferencijii deluje da su izgubili sve šanse za plasman u plej-of.

Kingsi su odlično odigrali prvu polovinu meča, na poluvremenu su imali 11 poena prednosti (61:50), u 29. minutu bilo je maksimalnih +19 (78:59), ali ni to nije bilo dovoljno ekipi Luka Voltona da nastavi seriju dobrih rezultata. Usledio je veliki pad u igri, Kingsi su u preostalih sedam minuta treće deonice postigli samo četiri poena, što je domaća ekipa iskoristila i u poslednju deonici period ušla sa svega poenom zaostatka (81:82). Tanderi su u odlučujućoj deonici uglavnom bili u prednosti, najviše 110:104 i sigurno su meč priveli kraju.

Danilo Galinari je bio najefikasniji sa 24 poena, Italijana je pratio Šej Gildžres Aleksander koji je dodao 20, a Kris Pol 17, uz 4 skoka i 7 asistencija. Na drugoj strani Herison Barns je upisao 21 poen, Nemanja Bjelica 18 (7/9 iz igre, 4/6 za tri), uz 9 skokova i 2 asistencije za 34 minuta, a Bogdan Bogdanović 11 (4/14 iz igre, 2/9 za tri, 1/1 slobodna bacanja) i po 4 skoka i asistencije za 28 minuta.

Los Anđeles Lejkersi su deklasirali desetkovani Golden Stejt - 116:86. Najbolji tim Zapadne konferencije je u San Francisku bio bez pomoći Lebrona Džejmsa i posle neubedljivog prvog poluvremena (54:52) u drugom je dodao gas i na kraju deklasirao protivnika. Entoni Dejvis je bio najefikasniji sa 23 poena, Kajl Kuzma je dodao 18, a Dvajt Hauard 13.Kod Voriorsa, koji su od sredine druge četvrtine igrali bez isključenog Drejmonda Grina, prednjačili su Erik Paskal sa 23 poena, Džordan Pul sa 16 poena i 8 asistencija i Demion Li sa 15.

Indijana je protiv Portlanda nastavila odlilnu seriju i ostvarila četvrtu pobedu u poslednjih pet utakmica - 106:100. Blejzersi su u trećoj četvrtini vodili 60:51, ali su Pejsersi do kraja tog dela meča preokrenuli na 80:75. Domaća ekipa je sredinom poslednjeg perioda imala 14 poena viška (96:82), a Blejzersi su samo ublažili poraz. Litvanac Domantas Sabonis je postigao 20 poena, uz 11 skokova i 4 asiszencije, Malkolm Brogdon je upisaoi 17, a Ti Džej Voren i Viktor Opadipo po 15. Si Džej Mekolum je zabeležio 28 poena (11/27 iz igre, 3/12 za tri), uz 8 asistencija, Geri Trent 20, a Hasan Vajtsajd 18, 16 skokova i 4 blokade.

Filadelfija nije imala probleme protiv Njujorka 115:106 iako u timu nije bilo povređenih Džoela Embida i Bena Simonsa. Blistao je Tobajas Heris sa 34 poena i po 7 skokova i asistencija, Šejk Milton ga je pratio sa 19, a Al Horford je dodao 15. Siksersima je to bio 28. trijumf u 30 mečeva u svojoj dvorani ove sezone, što je najbolji rezultat franšize u istoriji.