Kajri Irving
Tanjug/AP

Tanjug/AP

Kajri Irving, Foto: Tanjug/AP

Noć između ponedeljka i utorka u NBA ligi obeležio je duel Sakramento Kingsa i ekipe Bruklin Netsa. "Kraljevi" našeg Nemanje Bjelice imali su svoju šansu, ali je nisu iskoristili pa su poraženi sa 125:136.

Kako se meč odvijao, dobro je po Kingse da je rezultat "samo" 11 razlike. Duel je rešen u drugom poluvremenu, kada su Netsi dodali gas i preko raspoloženih Kajrija Irvinga i Džejmsa Hardena stiglo do 28 poena prednosti. Bilo je jasno da domaćin to ne može da stigne.

Bjelice je dobio minute "na kašičicu" pa je odigrao svega četiri minuta. Najefikasniji pojedinac meča bio je pomenuti "ravnozemljaš" Irving sa 40 poena, dok je Harden ostvario tripl-dabl učinak sa 29 poena, 13 skokova i 14 asistencija. Kod domaćih najbolji je bio Vajtsajt sa 26 (16 skokova), odnosno Džozef sa 22 poena.

Što se ostalih mečeva tiče najveće iznenađenje je pobeda Čikago Bulsa nad Indijanom sa 120:112 posle produžetka, dok je Juta Džez nastavila ubitačnu seriju i došla do 19. vezane pobede u NBA ligi. Ovoga puta protiv Filadelfije 134:123.