Crvena zvezda
Alo/M.Metlaš

Crvena zvezda, Foto: Alo/M.Metlaš

Četvrta četvrtina:

Kešelj, Davidovac i Dobrić uspeli su da makar smanje ubedljivu prednost Zagrpčana (77:58).

Publika već slavi, ovde je sve rešeno, u 36. minutu je 78:58.

Treća četvrtina:

Realno, mora mnogo toga da se poklopi u narednih 45 minuta da bi Zvezda izbegla prvi poraz. Krušlin u 23. minutu prvi put Hrvatima donosi "+20"!

Narednih nekoliko minuta vrlo, vrlo malo poena. Zvezda je podigla zid pred svojim košem, ali joj je napad i dalje očajan - 63:41 u 28. minutu.

Druga četvrtina:

Pulen je nezaustavljiv! Momak je pogodio sve od koševa Cedevite u prva tri minuta, trenutno je 28:24 za Zagrepčane.

Katastrofa Zvezde u nastavku, Kobs nastavlja gde je Pulen stao, u 16. minutu prvo dvocifreno vođstvo (37:27).

Dobrić, Ristić i Perperoglu pokušali su da poenima vrate Zvezdu u igru, ali uzalud. Neverovatnih 49:33 na poluvremenu u Zagrebu. Delirijum na tribinama.

Prva četvrtina:

Cedevita otvara duel s petorkom: Krušlin, Ramljak, Stipanović, Kuk i Kobs. Crvena zvezda kreće u ovom sastavu: Reglend, Beron, Dobrić, Simanić i Odžo.

Posle prvih pet minuta, ceo sastav Zvezde upisao je bar po poen. Gosti od početka vode, Cedevita se mnogo oslanja na individualne kvalitete Kuka.

Cedevita je bila u podređenom položaju sve do 8. minuta i ulaska Pulena umesto Kobsa. Ovaj košarkaš nanizao je nekoliko prodora uz efektnu egzekuciju i domaći su na 10 sekundi pre kraja četvrtine prvi put i poveli (21:18)!

Dobar dan i dobrodošli na tekstualni prenos meča Cedevita - Crvena zvezda na portalu Alo!

Pre više od dva meseca, 3. novembra prošle godine Zvezda je pred svojim navijačima slavila protiv Zagrepčana sa 94:79.

Tada je Zvezda bila ono što je i sada - nepobediva u ABA ligi, međutim, danas će na parketu biti neka druga Cedevita.

Onaj hrvatski tim s početka sezone koji je igrao preslabo i ovaj sad ne mogu se uporediti. Zagrepčani su zasluženo drugi na tabeli sa 11 pobeda i 5 poraza, koliko ima i Budućnost.

Alo/V.Marković

Crvena zvezda, Foto: Alo/V.Marković

Kako je Partizan četvrti sa skorom 10/6, i on će vrebati poraz Hrvata kako bi se izjednačio s njima na tabeli.

Što se Zvezde tiče, ona je ubedljivo prva u ABA, ali će joj ova utakmica dobro doći da se digne posle šokantnog poraza u Evrokupu od Valensije u sredu.