Los Anđeles Lejkers - Portland
AP Kelvin Kuo

Los Anđeles Lejkers - Portland, Foto: AP Kelvin Kuo

Los Angeles Lakersi izjednačili su u seriji protiv Portland Trail Blazersa na 1:1. Posle poraza u prvo meču prve runde play-offa NBA lige, pošto su sinoć lako došli do pobede - rezultatom 111:88.

Već na startu meča Lejkersi prave seriju i odlaze na plus devet, a na kraju prve četvrtine vodili su 27:19. Kroz drugu četvrtinu Lejkersi su održavali dvocifrenu prednost, da bi na poluvremenu stigli do maksimalnih 17 poena razlike - 56:39.

Do kraja treće četvrtine Portland se raspao, Lejkersi su dospeli i do 30+ poena prednosti, a na kraju u zadnjoj četvrtini i bez glavnih zvezda priveli utakmicu kraju i stigli do 1:1.

Anthony Davis je za samo 29 minuta na parketu ubacio 31 poen uz 11 skokova i tri asistencije. Caldwell Pope je dodoa 16 poena, a J.R. Smith 11, dok su McGee i James ubacili po 10 poena. Kod Portlanda Lillard se jedini istakao sa- 18 poena. McCollum je ubacio 14, Simons 11, a Nurkić 9 uz pet skokova.

Iste večeri, Milwaukee Bucksi su sa 111:96 savladali Orlando Magic i došli do izjednačenja u seriji.