jasekivičius
EPA-EFE/Toms Kalnins

jasekivičius, Foto: EPA-EFE/Toms Kalnins

Košarkaši Baskonije pobedili su Žalgiris rezultatom 70:58 u prvom kolu ovogodišnjeg izdanja Evrolige.

IBaskonija je pobedila dvocifrenom razlikom, a najzaslužiji za pobedu je bio američki košarkaš Šejvon Šilds koji je postigao 19 poena i uhvatio 5 skokova.

Velika borba je viđena u prvoj četvrtini koja je završena nerešenim rezultatom, a Baskonija se odlepila sredinom druge četvrtine zahvaljujući Šildsu i Šegeliji!

Do kraja su domaći držali prednost i na krilima Šejvona Šildsa stigli do pobede!

Košarkaši ALBE ubedljivo su savladali Zenit 85:65 na premijeri nove sezone u Evroligi. Utakmica je bila rešena u prvom poluvremenu jer su sjajnom odbranom sveli Ruse na svega 16 poena!  ALBU je predvodio Lendri Noko sa 16 poena i 6 skokova, a najefikasniji u ekipi iz Sankt Peterburga bio je Vil Tomas sa 14 poena uz 8 skokova

Zenit se nije proslavio na svom debiju u Evroligi koja mu je dala specijalnu pozivnicu u konkurenciji Partizana.

ASVEL je više nego ubedljivo savladao Olimpijakos sa 82:63 u svom povratničkom meču u Evroligi.

Preokrenuli su Francuzi pre svega sjajnom odbranom meč u svoju korist, da bi u drugom poluvremenu završio posao!

U poslednjem meču dana CSKA je deklasirao Valensiju 96:71 u gostima, rešivši meč već u prvom poluvremenu (50:38).

Najefikasniji kod Rusa bio je Darun Hilijard sa 22 poena, ali je priznanje igrača meča otišlo u ruke Majk Džejms  koji je sa 20 poena, 5 asistencija i 6 iznuđenih faulova za samo 19 i po minuta, blistao na parketu.