Andrea Trinkijeri
Alo/M.Metlaš

Andrea Trinkijeri, Foto: Alo/M.Metlaš

Partizan serijom 8-0, uz poene Jankovića i Pejdža ponovo ide na dvocifrenu prednost (81:69) uz delirijum na tribinama.

Nikolić ima 20 poena, Si 15, Renfro 13... Kod Mege Mišković čak 28 poena, Atić 17.

Finiš meča kao i veći njegov deo - bez odbrana i sa vrlo inspirisanim košarkašima u napadu.

Ako je druga deonica izgledala kao šuterski trening ekipa, šta onda reći za treću? Odbrana ni za lek, igra se kao u NBA ligi, napadi ne traju duže od 10-13 sekundi.

To više odgovara Megi koja brzo preko Miškovića i Atića anulira "+10" Partizana na 55:52.

Trojkama Sija i Lendejla u 25. minutu, Partizan je ponovo pobegao Megi na devet poena razlike.

U poslednja dva minuta mali čas košarke Mege - Mišković i Atić, uz podršku Ratkovice smanjuju na neverovatnih 68:67.

Nikolići u obe ekipe otvaraju poenima drugu deonicu.

Mega se u dva navrata primakla na pola koša razlike, ali su crno-beli preko Sija i Lendejla pobegli jače tek u 17. minutu na 37:30.

Finiš prvog poluvremena fenomenalan za Partizan. Nikolić dva puta sa distance, pa Pejdž trojka i na semaforu je osetna razlika pred odmor - 50:40.

Trojkama Renfroa, a onda i poenima Lendejla, Partizan je sjajno ušao u meč sa Megom (8:0).

Partizan je u narednim minutima vrlo jakom odbranom održavao nekih 7-8 poena prednosti. Tek u 8. minutu posustali su crno-beli, pa je Mega preko Fundića i Atića smanjila na 15:10.

Mišković se razigrao u finišu i sam je sa nekoliko vezanih poena istopio prednost Partizana (19:18).

Dobro veče i dobrodošli na tekstualni prenos meča Partizan - Mega Bemaks.

Partizan mora kako zna i ume da se skocentriše večeras na ovu utakmicu, iako je svima, navijačima naročito, jasno da je u fokusu duel sa Ritasom u sredu u Evrokupu.

Crno-beli imaju priliku da pobedom zacementiraj drugu poziciju u grupi i u slučaju kiksa Monaka sa Albom, dođu na korak od TOP 8 Evrokupa.

Za to vreme, tu je ovaj duel sa uvek neugodnom Megom. Ekipa Dejana Milojevića nalazi se na petom mestu ABA lige sa skorom 9/7, samo na korak od Partizana (10/6) i mesta koje vodi u plej-of.

Motiva je bezbroj, biće sigurno uzbudljiva utakmica u "Pioniru".