Odbojkašice Srbije
Preuzeto sa: fivb.com
srpske odbojkašice

fivb

srpske odbojkašice, Foto: fivb

Odbojkašice Srbije, svetske i evropske šampionke, biće domaćin drugog vikenda u ovogodišnjem izdanju Lige nacija selekcijama Holandije, Tajlanda i SAD u Nišu, od 26. do 28. maja u dvorani ''Čair''.

Prvog vikenda Lige nacija Srbija će od od 19. do 21. maja igrati u Italiji protiv selekcije domaćina, Turske i Poljske, a trećeg vikenda od 2. do 4. juna će Srbija u Kini igrati protiv domačina, Brazila i Belgije.

Rusija će biti domačin četvrtog vikenda od 9. do 11. juna, a osim protiv Baćuški Srbija će igrati i sa Južnom Korejom i Kanadom. Poslednjeg petog vikenda od 16. do 18. juna Srbijaće u Tojami igrati protiv domačina Japana, Nemačke i Dominikanske Republike. Finalni turnir igra se u Kini od 1. do 5. jula, a pored Kine plasman će obezbediti i najboljih pet selekcija na ukupnoj tabeli posle 15 odigranih kola.