Neverovatna treća četvrtina odlučila pobednika, Partizan ostvario prvu pobedu u Evrokupu!

Alo.rs/F.I. | sport 2020-10-06 20:26:58 2020-10-06 20:26:58

Partizan pobedio Veneciju na domaćem terenu u drugom kolu Evrokupa.

KK Partizan

Partizan je ostvario veoma bitnu pobedu protiv Venecije, pogotovo je bitna kada je reč o samopouzdanju. Prvo poluvreme nije bilo baš najsjajnije, ali se u drugom delu dogodila rapsodija igrača u crno-belom, pa je iz minusa sa poluvremena dogurano do plus 22 na kraju. Kod Partizana bolji od ostalih su bili Mekintajer i Tomas, tvorci ovog preokreta dok je kod Venecije bolji od ostalih bio Vot.

KRAJ UTAKMICE

40' Nikola Janković je šutnuo za tri, pa pokušao dugu dvojku. Nepotrebno jak faul nad Rašonom Tomasom za kraj. Taman kad je pokušao atraktivno da zakucao, dobio je udarac po oku.

38' Rastrzana igra na kraju. Partizan može do stotke, ali nije sigurno da li želi.

36' Razigrao se Mozli, opet koš pod teškim faulom. Veneciji je baš stao šut, ne mogu nikako da kupe poen. Faul u napadu Jankovića, prejako ulazi u te blokove i sudije to sankcionišu. Mekintajer krade loptu po treći put čeveras, vuče kontru i dodaje Zagorcu za lake poene. 88:62

34' Sjajno zakucavanje Dangubića, za eksploziju na klupi Partizana. Venecija zove tajm aut, ali ne pomaže Mekintajer pogađa sam kao duh i podiže razliku na +24. 84:60

32' Voda u ušima Venecije, već počinju prve nesuglasice između njih. Mozli na drugoj strani lako poentira. Pejdž pogađa trojku i šalje Partizan na plus 20!

KRAJ TREĆE ČETVRTINE

30' Opustila se ruka Partizanu, sad već ulazi i neverovatno, kao poslednji poen Mekintajera, takozvani ''duga'' šut. Trenutno Mekintajer ima 18 poena. Sada i Mozli ubacuje pod teškim faulom, neverovatna četvrtina Partizana. 75:58

28' Definitivno je stao šut Veneciju, a Tomas i dalje rešeta. Sada i nesportska lična za Kazarina, mora Partizan ovo da iskoristi i da sa još većom razlikom ode na poslednji predah. 67:56

26' Tehnička treneru Venecije, Partizan kao da je blizu da uzme sve u svoje ruke. Odlična akcija Jaramaza i Mike. Tomas opet poentira ovog puta za 3, u ovoj četvrtini je postigao čak 12 poena! 63:54

24' Sjajno zakucavanje Rašona Tomasa, Venecija bez municije na startu drugog poluvremena. Tomas opet sjajan, 2+1. 56:52

22' Šapel nastavlja tamo gde je stao. Koust tu kostu, ali Mika poentira i na drugoj strani iz ofanzivnog skoka. Partizan igra sa dva pleja, Gordićem i JAramazom ali to ne daje najbolje rezultate, ipak Nemanja nekako iz očaja pogađa dugu dvojku. 48:50

POLUVREME - Vrlo dobra i teška utakmica. Nijanse će odlučivati. Najbolji su JAramaz i Mekintajer sa 10 poena, a kod Venecije bolji od ostalih su Šapel i Vat.

20' Mika postiže neverovatne poene u stilu Nikole Jokića. Šapel pravi faul u napadu a mogao je zbog reakcije da dobije i tehničku. Vlado Šćepanović zove tajm aut i nacrta poslednji napad. Mekintajer promašuje i rezultate je 42:43.

18' Jaramaz opet 2+1. Odmah zatim Vidmar ugurava loptu u koš i Mozlija sa njom.

16' Prazan hod i jednih i drugih. Prekida to Tonut novom trojkom, u sledećem napadu Janković Nidža pravi faul u napadu pa onda i nepotreban u odbrani jer je Partizan u bonusu. Sćepanović zove tajm aut. 34:38

14' Trgnuo se Partizan i na krilima Jankovića i Mekintajera opet stigao do egala. Na sve to, još jedna trojka Jankovića i Partizan je opet prišao na poen. 32:33

12' Opet Venecija otvara četvrtinu trojkom. Tonut je pogodio. Partizan je pokušao da vrati ali nije uspeo. Stefan Janković pravi drugu ličnu grešku. Erik Mika se upisuje u listu strelaca. Ipak, Venecija vodi 25:28

KRAJ PRVE ČETVRTINE

10' Šapel za sada najraspoloženiji u Veneciji, polako mu se pridružuje i stari vuk Gašpar Vidmar. Oni su i povukli mini seriju za kraj prve četvrtine. Kud i kamo bolja utakmica Partizana nego protiv Borca. 23:23

8' Pejdž ulazi umesto JAramaza i odmah pogađa trojku. Vencija uzima tajm aut. Šapel odma reaguje trojkom i smanjuje prednost. Odlična igra Jankovića za sada, iako se to ne pokazuje u statistici, već tri puta je napravio livadu svojim bekovima. 20:14

6' Efektno zakucavanje Vota, najboljeg igrača Venecije. Jaramaz siguran sa penala. Dva rana penala Zagorca pa ulazi Dangubić. Jaramaz opet poentira i to uz faul. 15:11

4' Mekintajer sa poludistance. Dobra odbrana i brza kontra, Partizan je izašao dosta borbeniji nego u prošloj utakmici. 7:9

2' Rašon Tomas otvara trojkom, Zagorac i Janković su opet u prvih 5. Odmah vraćaju trojku italijani, a onda pogađa i Zagorac sa istog odstojanja. Biće ovo šuterski obračun. 5:3

MEČ JE POČEO

Dvorana: Hala sportova Novi Beograd

Sudije: Hristodulu, Difalah, Konstatinovs

Partizan je u prošlom nakon +15 u Badaloni ispustio pobedu protiv Huventuda, da bi samo nekoliko dana kasnije doživeo šokantan poraz od novajlije u abaligaškom karavanu, Borca iz Čačka. Crno-beli imaju imperativ trijumfa na ovom meču kako bi nastavili borbu za plasman u TOP 16 fazu Evrokupa.