Nikola Jokić
AP/David Zalubowski
Nikola Jokić, Foto: AP/David Zalubowski

Denver Nagetsi pobedili su u 'Pepsi centru' ekipu Šarlot Hornetsa sa 100:86 u meču koji je obeležila i povreda Džamala Mareja. Denver je upisao treću pobedu u poslednjih pet utakmica, ukupno 27. u sezoni, te se nalazi na trećem mestu na tabeli.

Džamal Marej je iskrenuo skočni zglob u završnici prvog poluvremena, pošto je doskočio na stopalo Terija Rozira. Uz pomoć saigrača napustio je teren, a onda je otišao u svlačionicu. Do kraja meča nije se vraćao u igru.

Nagetsi su ozbiljno ušli u meč, pa su diktirali ritam tokom prve dve deonice. Na poluvreme se otišlo pri rezultatu 57:42.

Ipak, u trećoj četvrtini su se razigrali košarkaši Šarlota, te su značajno smanjili zaostatak pred poslednjih 12 minuta.

Ekipa Majka Melouna je postepeno povećavala prednost u završnici, da bi na kraju meč okončala sa 100 ubačenih poena.

Majkl Porter Junior bio je najraspoloženiji među Nagetsima - meč je završio sa 19 poena (7-13 iz igre, 2-5 za tri) i osam skokova. Zanimljivo, 17 poena je postigao u prvih osam minuta. Srpski centar Nikola Jokić je ubacio 12 poena (5-9 iz igre, 0-1 za tri), po osam skokova i asistencija. U odsustvu Mareija, priliku je dobio i mladi Pi Džej Dozir, koji je dodao 12 poena (5-7 iz igre, 2-4 za tri).

U dresu Šarlota najbolji je bio Teri Rozir sa 20 poena (7-14 iz igre, 6-9 za tri).