Nagetsi užasavajuće odigrali, pretrpeli još jedan poraz (VIDEO)

Alo.rs/S.M. | sport 2020-01-05 08:27:42 2020-01-05 08:27:42

Srpski as je bio dobar, ali...

AP/Nick Wass

Denver Nagitsi pretrpeli su novi poraz, ovog puta protiv Vizardsa u Vašingtonu. Bilo je 128:114 a Nikola Jokić stigao je do dabl dabl učinka.

Od samog starta gosti su bili u rezultatskom zaostatku. Ispostaviće se da je presudila prva četvrtina, koju su Vizardsi dobili 31:19. U naredne dve četvrtine uspevao je napad Nagitsa da se poveže i postigne bar 30 poena. Na poluvreme su otišli sa prepolovljenim zaostatkom od samo šest poena, ali Vizardsi su uvek imali odgovor. Nagitsi su uspeli da dođu do vođstva u trećoj četvrtini - 72:70, ali su domaći brzo vratili kontrolu nad rezultatom. Na kraju su odigrali mnogo bolje završnih 12 minuta, ponovo Denveru nisu dopustili da dođe do 30 poena, dobili tu četvrtinu 33:24 i na kraju ostvarili ubedljivu pobedu.

Kod pobednika su briljirali Ajš Smit sa 32 poena i osam asistencija, uz tri ukradene lopte, kao i Troj Braun sa dabl dabl učinkom od 25 poena i 13 skokova. Na drugoj strani najefikasniji je bio Džamal Marej sa 39 poena, dok je tihu partiju imao Nikola Jokić sa 14 poena (šut iz igre 4/11, 1/3 za tri poena), 10 skokova i četiri asistencije. Ovim porazom Denver je ostao na drugom mestu Zapada sa skorom 24-11, ali ovog puta na deobi sa Hjustonom, koji ima isti skor. Vašington je 12. na Istoku sa skorom 11-24.

Juta je slavila u Orlandu 109:96, ali Bojan Bogdanović ovog puta nije bio naročito košgeterski raspoložen. Postigao je 14 poena uz šut iz igre 4/13, a 2/6 za tri poena, uz pet skokova. Na drugoj strani briljirao je Nikola Vučević sa 22 poena, uz 13 skokova i po dve asistencije i blokade.