Srbija - Izrael, Foto: fiba.com

* Selektor našeg tima je Oliver Popović

* Pored Srbije i Izraela u grupi B su još i Ukrajina i Italija

* Aktuelni šampion je reprezentacija Izraela

Košarkaška reprezentacija Srbije do 20 godina pobedom je startovala na Evropskom prvenstvu u Tel Avivu. Izabranici Olivera Popovića savladali su Izrael, aktuelnog šampiona starog kontinenta, sa 92:81 (19:19, 24:14, 21:28, 28:20).

Srbija je na poluvreme otišla sa deset poena prednosti. Izrael je odgovorio odličnom trećom četvrtinom, pa je utakmica bila otvorena pred početak poslednje deonice.

Uspeli su domaćini da stignu i do vođstva, ali naši momci su uspeli da iskontrolišu rezultat i na kraju slave u važnom meču.

U redovima Srbije najefikasniji je bio Ranko Simović sa 18 poena, dodao je i devet skokova. Nikola Mišković je utakmicu završio sa 17 poena i četiri asistencije. U poraženom timu istakao se Jam Madar sa 24 poena i devet asistencija.

U grupi B, pored Srbije i Izraela za prolazak u nokaut fazu boriće se reprezentacija Italije i Ukrajine. Sledeći meč naša reprezentacija će igrati u nedelju protiv Ukrajine od 15 sati.