TRENER PARTIZANA ISKRENO POSLE PORAZA Mi smo ponovo pokazali naše slabosti, a Igokea je pogađala teške šuteve i bila borbenija!

Milivoje Lazić obratio se novinarima posle utakmice sa Igokeom.

Milivoje Lazić
Milivoje Lazić, Foto: Printscreen/Youtube/BC Igokea

Košarkaši Partizana NIS nisu uspeli da zabeleže trijumf u neizvesnoj završnici protiv Igokee na gostovanju u Laktašima.. Crno-beli su poveli sa 2:9 na startu susreta, ali je domaćin brzo stigao do preokreta i okončao prvu četvrtinu vođstvom 26:21. Partizan NIS je u drugoj deonici imao i dvocifreni zaostatak, ali je u finišu druge deonice stigao i prestigao rivala. Ipak, Igokea je u poslednjem napadu došla do prednosti i otišla na petnaestominutnu pauzu sa dva poena viška - 45:43. U nastavku susreta timovi su se smenjivali u vođstvu, nakon čega se ušlo u neizvesnu završnicu u kojoj je kapiten crno-belih Novica Veličković pogodio trojku za produžetak. U dodatnih pet minuta domaći tim je bio precizniji u napadu i na taj način stigao do pobede rezultatom 90:84.

Na konferenciji za medije održanoj nakon utakmice, trener Milivoje Lazić, koji je na ovoj utakmici sa klupe predvodio crno-bele, je izjavio:

„Sve čestitke Igokei na igri i na pobedi. Za ovo kratko vreme tokom kojeg se desila ova promena, probali smo da uspostavimo kontrolu u nekim principima koji su postavljeni u prethodnih nekoliko meseci. Međutim, ponovo se pokazala slabost u poslednjih nekoliko minuta, naročito gde na preuzimanje i atipičnu čvršću odbranu nismo odreagovali kako treba. Veći deo utakmice nismo imali sreće, s obzirom da je bilo dosta nekih nepredviđenih okolnosti poput faulova u napadu, nesportskih i dosta promašenih zicera, uz kvalitetnu odbranu. Igokea je jako kvalitetno šutirala i ubacila neke teške šuteve preko ruke uz zvuk sirene. Dosta lopti su pokupili i bili jako borbeni. Mi smo u određenom momentu tome parirali, ali su nas posle toga preskočili. Nemamo puno vremena za neki očaj. Čeka nas naredna utakmica i u što kraćem roku moramo da se saberemo i pripremimo. Imaćemo više vremena da radimo i da se dobro pripremimo za Huventud”, rekao je Lazić.

Videćemo da li će Partizan promaći rešenje na klupi do meča sa Huventudom.