Boban Marjanović
AP Photo/Michael Ainsworth

Boban Marjanović, Foto: AP Photo/Michael Ainsworth

Zanimljivo je bilo prethodno veče u NBA ligi. Pobede ostvarili San Antonio, Boston, Hjuston, Čikago, Orlando i Vašington, a na terenu je od srpskih igrača bio samo Boban Marjanović.

Dalas je poražen od San Antonija 109:119. Predvođeni Lukom Dončićem Maveriksi su imali odlično prvo poluvreme. Slovenac je ubacio 18 poena za prve dve četvrtine posle kojih je Dalas imao pet poena viška. Prednost su Mevsi izgubili krajem treće četvrtine kada su u seriju ušli Peti Mils, Rudi Gej i Trej Lajls. Serijom 12:0 Sparsi su napravili vođstvo koje nisu do kraja ispuštali. Lamarkus Oldridž je bio najefikasniji sa 24 poena dok je Luka Dončić ubacio 38 uz šut iz igre 13/26, uz sedam skokova i osam asistencija. Kristaps Porzingis je odigrao katastrofalno, završio je meč sa svega devet poena. Marjanović je igrao devet minuta za Dalas protiv bivšeg kluba i za to vreme postigao četiri poena uz jedan skok, pogodivši dva od šest šuteva iz igre.

Boston Seltiksi su slavili protiv Indijane 114:111. Na taj način su Seltiksi obezbedili mesto u plej-ofu. Seltiksi su tokom celog meča vodili, a u poslednjoj četvrtini su imali i 16 razlike. Tada su Pejsersi napravili seriju 21:2 i poveli 107:104 na dva minuta do kraja. Tada su ekipu Indijane predvodili Ti Džej Voren i Viktor Oladipo. Boston je imao odgovor preko Danijela Tajsa, Džejsona Tejtuma i Markusa Smarta koji su obezbedili ipak pobedu Seltiksima. Tejtum je bio najefikasniji sa 30 poena, dok je Domantas Sabonis ubacio 28 za Indijanu. Goga Bitadze nije igrao.

Memfis je do početka treće četvrtine imao dvocifreno vođstvo protiv Orlanda, a domaća ekipa Medžika je uspela postepeno da izbriše minus do početka poslednje deonice. Tada je napad Orlanda predvodio odlični Terens Ros kome je pomagao i Nikola Vučević. Crnogorac je uz svoju i jednu trojku Di Džej Ogastina doneo bitnih plus šest za Orlando polovinom četvrtine, ali se Memfis vratio pa je utakmicu ipak rešavao Terens Ros. Dve trojke u poslednjih minut i po su prelomile utakmicu i Orlando je slavio 120:115. Košarkaš Grizlisa Marko Gudurić nije dobio šansu.

Vašington je bio bolji od Njujorka 122:115. Dobro su Vizardsi započeli meč da bi Niksi na poluvremenu vodili čak 70:54. Njujork međutim pada u katastrofalnoj trećoj četvrtini u kojoj je bilo 33:17 za ekipu iz prestonice koja je potom dominirala i u poslednjoj deonici. Bredli Bil je meč završio sa 40 poena, dok je Davis Bertans ubacio 11 za 29 minuta. Bobi Portis i Frenk Nlikina su ubacili po 20 za Nikse.