Šakil O'Nil
Printscreen Twitter / Kristine
Šakil O'Nil, Foto: Printscreen Twitter / Kristine

Čuveni centar je 2000. godine bio veoma blizu jednog istorijskog dostignuća. Naime, radilo se o tome da mu je te godine falio samo jedan glas da se upiše kao prvi MVP u NBA istoriji koji je proglašen najkorisnijim jednoglasno!

PROČITAJTE JOŠ:

Šek je tada dobio 121 od 122 moguća glasa, a ondašnji novinar "CNN-a" Fred Hikmen jedini je koji nije glasao za legendarnog gorostasa već je svoj glas dao Alenu Ajversonu.

Gostujući u emisiji "Fair Game" na Foks Sportu, O'nil je priznao da se još uvek veoma ljut na novinara koji mu je oduzeo priliku da ispiše istoriju.

"Fred Idiot Hikmen. Mrzim ga. Nemam zašto da razgovaram sa njim, nema na čemu da mi se izvini. Uništio je istoriju time što je ispao seronja", rekao je Šek i dodao kako te sezone niko nije bio ni blizu njegovog nivoa.

Prvi čovek Zvezde otkrio uzrok lošeg plasmana "orlova"

AUTOR: Alo.rs/ I.Dž. DATUM I VREME: 24.09.2019. 20:25 Predsednik KK Crvena zvezda Nebojša Čović nije se oglašavao do sad po pitanju učinka reprezentacije Srbije na Mundobasketu u Kini, ali je odlučio da ipak otkrije svoje stavove. Foto: Alo Vladimir Markovic "Orlovi" su na Svetskom prvenstvu zauzeli peto mestopa im je izmakla viza za Olimpijske igre u Tokiju.

Bio je najbolji strelac lige sa prosekom od 29,7 koševa, bio je prvi po procentu šuta iz igre (57,4%), drugi u skokovima (13,6) i treći u blokadama (3,03). Tako je postao prvi igrač nakon Karema Abdul-Džabara 1976./77. koji je u sve navedene četiri kategorije bio među najbolja tri u NBA ligi.

BONUS VIDEO:

Vladan Milojević - konferencija za novinare