Košarkaška reprezentacija Srbije
fiba.com

fiba.com

Košarkaška reprezentacija Srbije, Foto: fiba.com

KRAJ UTAKMICE!!! Srbija je kao gost ubedljivo savladala Finsku 80:58 i tako zabeležila prvu pobedu u kvalifikacijama za naredno Evropsko prvenstvo. Naredni meč Srbija igra u nedelju kada u Beogradu dočekuje Gruziju.

10' Svi su se u reprezentaciji Srbije upisali u listu strelaca posle pogotka Radanova

7' Ilić efektvno zakucava, a Trifunović postiže trojku 74:47

4' TROJKAAAA!!!! Raduljica pogađa iz svih pozicija 66:40

3' Nema poena u poslednjem periodu, Kokoškov traži tajm-aut. Rebić postiže trojku 63:37

ČETVRTA ČETVRTINA:

10' Kravić zakucava u solo akciji, a Vilson košem postavlja konačan rezultat posle tri četvrtine 60:37 vodi Srbija

8' Avramović je iščupao pogodak za Srbiju u poslednjim sekundama napada i naterao trenera Finske da zatraži tajm-aut

6' TROJKAAAA!!! Zagorac vraća Srbiji pristojnu razliku 43:30

Finska - Srbija

fiba.com

Finska - Srbija, Foto: fiba.com

4' Lindbom pogađa iz teške pozicije, a zatim i Nutinen, Finska je smanjila na 40:30

3' Prvi poen za Srbiju u drugom poluvremenu postigao je Raduljica 38:26

1' Vilson je pogodio u prvom napadu Finske 37:26

TREĆA ČETVRTINA:

10' Finska se raspucala pred kraj prvog poluvremena i malo smanjila prednost Srbije koja odlazi na veliki odmor sa prednošću 37:24

9' Trojka za Finsku koja smanjuje rezultat 34:19, Kokoškov traži minut odmora

8' Dve fantastične rampe Kravića, a Simonović je tri puta precizan sa linije penala 34:15 vodi Srbija

6' Zakucavanje Todorovića 29:15

5' Jaramaz asistira Raduljici koji postiže još jedan koš za Srbiju koja povećava prednost 27:15

2' Nastavlja Raduljica da postiže poene 23:12

1' Zagorac pogađa iz daljine za prvu dvocifrenu prednost Srbije 21:10

DRUGA ČETVRTINA:

10' Dobra igra Srbije u prvoj deonici utakmice i prednost od 19:10

8' TROJKAAAAAA! Zagorac u poslednjoj sekundi napada 12:7 vodi Srbija

7' Raduljica je za sada najefikasniji sa 6 postignutih poena, Srbija vodi 9:4. Palmi postiže prvu trojku za Finsku koja smanjuje rezultat 9:7

fiba.com

3' Srbija je dobro otvorila utakmicu i povela 7:2

1' Počela je utakmica u Finskoj. Todorović postiže trojku za Srbiju 3:0

PRVA ČETVRTINA:

Košarkaši Srbije startuju u kvalifikacijama za Evropsko prvenstvo 2021. utakmicom protiv Finske. Pored Finske, Srbija će u kvalifikacijama igrati sa Gruzijom i Švajcarskom.

Ovaj meč, osim što je prvi u kvalifikacijama, poseban je za "orlove" pošto na klupi debituje selektor Igor Kokoškov.

Svoja očekivanja pred duel sa Finskom izneli su Marko Simonović i Novica Veličković.

– Očekuje nas teško gostovanje, svi znaju da je ovde uvek dobra atmosfera. Finci su ekipa koja je atipična, nemaju nekog izrazito visokog igrača. Jako su brzi, svi šutiraju, utrčavaju… Na nama je da damo sve od sebe, da probamo da odigramo što bolje i da se nadamo što boljem rezultatu – poručio je Simonović.

Povratnik u nacionalni tim Novica Veličković takođe respektuje prvog rivala u kvalifikacijama za EP 2021.

– Finska u poslednjih par godina konstantno košarkaški napreduje i raste. Igraju brzo, dosta atipično, spremićemo se za to i probati da ih dobijemo na njihovom terenu – istakao je Veličković.