Vasa Micić
Alo/Vladimir Marković
Vasa Micić

Vasa Micić, Foto: Alo/Vladimir Marković

Efes je ovaj meč dobio sa 89:62 i upisao 18. trijumf u 28 odigranih mečeva, čime se izjednačio sa CSKA i Bajernom, koji u ovom trenutku imaju isti skor. Žalgiris je odigrao jedan meč više i sada je na devetom mestu sa 15 pobeda i 14 poraza, čime se udaljio od plasmana u Top 8.

Već posle prvog poluvremena je večeras mnogo toga bilo rešeno, pošto je Efes vodio sa 49:28 na ulasku u treću četvrtinu. U nastavku je domaćima ostalo da rutinski privedu meč kraju, što su i učinili, predvođeni tandemom Micić-Larkin.

Srpski reprezentativaca Vasa Micić je ovaj meč završio sa 17 poena i po četiri skoka i asistencije, dok je Larkin upisao poen više. Na drugoj strani najbolji Vokap sa 15 poena i osam asistencija, a Grigonis je upisao 14 poena.