Luka Dončić
AP Michael Ainsworth
Luka Dončić, Foto: AP Michael Ainsworth

Reprezentativac Slovenije je u jednom prodoru nezgodno stao i uganuo nogu posle čega je uz bolnu grimasu otišao u svlačionicu.

"Saučesnik" prilikom povrede Dončiću je bio Kendrik Nan na čije je stopalo luka nagazio. Jedan od najboljih igrača Dalasa ove sezone odmah je prevezen u bolnicu gde je konstatovano da nema ozbiljniju povredu, ipak iz kluba je najavljeno da neće biti u koinkurenciji za susret sa Milvokijem.

Duel Dalasa i Majamija završen je pobedom gostiju 122:118 posle produžetka jer je posle četiri četvrtine rezultat bio 112:112.

Luka je na terenu pre povrede proveo minut i po i za to vreme upisao dva poena i asistenciju. Najefikasniji igrač na meču bio je Hardvej sa 28 poena, dok je u taboru Majamija Batler postigao jedan manje.