Davidovac potopio Dunav!

A.B. | sport 2019-05-15 22:09:03 2019-05-15 22:09:03

Odlična partija Tomićevog univerzalca

ALO!/Vladimir Markovic

Crvena zvezda upisala je još jednu pobedu u KLS Superligi, šesti tim koji su crveno-beli porazili bio je Dunav, a rezultat je bio 65:91.

Tim Milana Tomića lako je stigao do pobede, iako je imao dosta problema sa šutem za tri poena (28-7 ili 25% uspešnosti). Ono gde se Zvezda nije mučila je bila skok igra. Na kraju crveno-beli su ostvarili duplo više uhvaćenih lopti od rivala (48-24), što im je uz odličan šut za dva poena (23-11) i 16 izgubljenih lopti rivala bilo više nego dovoljno za siguran trijumf.

Sam početak utakmice obeležio je Dejan Davidovac. Univerzalni vojnik crveno-belih postigao je 12 od prvih 14 poena gostiju, posle čega je njegov tim stigao do opipljivijeg vođstva (14:9). Prednost Zvezde je rasla iz minuta u minut. Sedam “vezanih” poena Fajea u drugoj četvrtini odvelo je Beograđane na prvu dvocifrenu prednost (54:33). Sve je bilo rešeno kada je Odžo pokazao koliko je dominatan u odnosu na visoke igrače Dunava i kada je u trećoj četvrtini doneo plus 21 (54:33).

DUNAV: Miljković 6, Žigon 1, Kovačević 10, Simić 6, Beloica 5, Grušanović 8, Drašković 9, Šućov 9, Borović, Planić, Ivić 11.

CRVENA ZVEZDA: Odžo 14 (10 sk), Lazić 5, Davidovac 19, Faje 11, Beron 3, Nenadić 9, Simanić 2, Kešelj 8, Čović 2 (5 as), Dobrić 10, Radanov, Ristić 8.