KK Barselona KK Crvena zvezda
KK Crvena zvezda

KK Barselona KK Crvena zvezda, Foto: KK Crvena zvezda

Nije ovo bilo Zvezdino veče u Blaugrani. Nadali su se navijači da će crveno-beli prirediti iznenađenje protiv teškog rivala i doći po prvi put ove sezone do dve vezane pobede u Evroligi, ali za sada će za dva trijumfa u nizu morati malo da se strpe crveno-beli.

Ekipa Šarasa Jasikevičijusa još jednom je pokazala zašto je jedan od favorita za osvajanje Evrolige i upisala osmu pobedu uz samo jedan poraz u dosadašnjem delu takmičenja. Ponovo je na visini zadatka bio Nikola Mirotić za koga ne samo Zvezda već mnogi evropski klubovi nemaju adekvatno rešenje. Zaista je Crnogorac bio izvandredan, sjajno je šutirao iz svih pozicija (2/3 za tri, 4/4 za dva, 9/10 sa penala) i skupio 23 poena uz indeks korisnosti 31 što ga je kandidovalo i za MVP-a 10. kola.

Zvezdina igra raspala se u prvih 10 minuta meča. Prva četvrtina je i koštala Beograđane poraza i praktično im onemogućila da u nastavku meča budu ravnopravni sa Kataloncima. Zvezda je u pomenutom periodu ubacila samo 6 poena.

Barca Basket

KK Barselona KK Crvena zvezda, Foto: Barca Basket

Sve ostalo je odlično izgledalo u igri crveno-belih koji su se večaras oslanjali najviše na Dejana Davidovca i Emanuela Terija. Istina, jesu domaći imali prednost od 22 poena, ali su se gosti brzo trgli. Međutim, dalje od sedam poena razlike nisu mogli. Čini se da su kasno upalili motore, a protiv ekipe kakva je Barselona oni moraju da rade svih 40 minuta.

Najefikasniji u pobedničkom timu bio je Mirotić sa 23 poena, dok je Orijola ubacio 12. Kod Zvezde je jedini dvocifren bio Dejan Davidovac sa 11 poena. Nedostajao je učinak večeras malo primetnog Džordana Lojda. Naredni meč šampion ABA lige igra u ponedeljak protiv Partizana.

Пласман обезедио SofaScore LiveScore

BARSELONA - CRVENA ZVEZDA 76:65  (19:6, 20:16, 22:22, 15:21)

Hala: Blaugrana, Sudije: Luiđi Lamonika, Ana Panter, Gitis Vilijus

BARSELONA: Dejvis, Hanga, Bolmaro, Smits, Ertel, Orijola, Abrines, Higins, Martinez, Kjurik, Mirotić, Kalates.

CRVENA ZVEZDA: Ročesti, O'Brajant, Hol, Volden, Lojd, Davidovac, Lazić, Rit, Dobrić, Simonović, Jagodić-Kuridža, Teri.

ČETVRTA ČETVRTINA:

40. minut - Kalates siguran za 76:63. Dobrićevim poenima završen je meč.

39. minut - Orijola pogađa oba penala i opet je razlika dvocifrena.

38. minut - Još jednom Ročesti, sada dvojka iz teške pozicije, ali Kalates vraća.

37. minut - Trojka Ročestija. Posle dužeg vremena Zvezda je na jednocifrenom minusu.

36. minut - Poenima Hola i Terija Zvezda se opet vraća na "minus 12", ali nikako da razliku spusti ispod ove brojke.

35. minut - Abrines uz faul. Pogodio je i dodatno bacanje i ponovo Barselona dodatno beži Zvezdi.

34. minut - Hol siguran za 63:51.

33. minut - Nakon nešto više od minuta bez poena, Emanuel Teri spušta loptu u koš posle odičnog napada.

31. minut - O'Brajant uz faul! Pogađa i dodatno bacanje, a na drugoj strani Kalates siguran sa bacanja.

TREĆA ČETVRTINA:

30. minut - Rit zakucava uz faul, ali maši dodatno bacanje - 59:44.

29. minut - Dejvis prekida seriju gostiju, a nakon toga Hanga ostaje sam u korneru i pogađa trojku za 5:0 Barselone.

28. minut - Odlično Ognjen Dobrić! Košarkaš Zvezde pogađa dve vezane trojke za seriju crveno-belih 9:0! Crveno-beli se posle "minus 22" vraćaju na "samo" 12 poena zaostatka.

27. minut - Trojka Rita za prekid serije domaćih.

26. minut - Pogađa Davidovac na isteku napada za svojih 11 poena.

25. minut - Težak šut, ali i pogodak Higinsa. Sada je 52:30.

24. minut - Nakon penala O'Brajanta, nova trojka Mirotića. Crnogorac igra odličan meč. Barselona ima 20 poena viška.

22. minut - Prvi poeni za goste iz Beograda u drugom delu stižu preko Davidovca, a onda trojka Mirotića.

21. minut - Mirotić penalima otvara drugo poluvreme, a onda i Orijola pogađa dvojku.

DRUGA ČETVRTINA:

20. minut - Higins uz zvuk sirene pogađa trojku za kraj prvog poluvremena.

20. minut - Dobra četvrtina za Korija Voldena, sada je pogodio plej Zvezde na isteku napada.

19. minut - Trojka Voldena, a onda Mirotić uz faul. Siguran i sa dodatnog penala za 36:20.

18. minut - Volden pogađa oba bacanja, a onda Orijola još jednom odličan u reketu za nove poene.

17. minut - Orijola siguran pod košem za nove poena domaćih, a onda Davidovac uzvraća na isti način.

16. minut - Davidovac pogađa prvu trojku za Zvezdu - 25:13.

15. minut - Hol postiže tek 10. poen Zvezde. Odbrana Barselone izgleda savršeno.

12. minut - Smits u seriji sa četiri vezana poena.

11. minut - Smits otvara drugu deonicu prvim poenima na meču. Na drugoj strani Teri siguran sa penala za 21:8.

PRVA ČETVRTINA:

10. minut - Brendon Dejvis produžava seriju domaćih. Sada je 19:6.

9. minut - Bolmaro u kontri pogađa uz faul. Promašio je dodatno bacanje, ali domaći imaju "plus 11".

8. minut - Kalates još jednom pogađa dvojku. Saša Obradović mora da zove tajm-aut.

7. minut - Kalates siguran u prodoru. Na drugoj strani još jednom Rit.

6. minut - Poentira Duop Rit i prekida seriju domaćih.

5. minut - Mirotić nastavlja da rešeta, sada je pogodio trojku i Barselona ima 10:2.

4. minut - Prvi poeni za Zvezdu preko Emanuela Terija. Loša četvrtina crveno-belih.

3. minut - Serija domaćih, Mirotić pogađa uz faul. Siguran i sa dodatnog bacanja Crnogorac.

2. minut - Prvi poeni tek na isteku drugog minuta igre. Mirotić pogađa oba penala.