Kendrik Peri
Cedevita Olimpija/Ales Fevze

Kendrik Peri, Foto: Cedevita Olimpija/Ales Fevze

Cedevita Olimpija je mnogo teže nego što se očekivalo pobedila Zadar u gostima (80:78) i sad imaju skor 8-3 u ABA ligi i ima širom otvoren put ka plej-ofu, dok su Zadrani na dve pobede i osam poraza.

Gosti su tokom većeg dela meča kontrolisali rezultat, imali su i +12, ali se domaći nisu predavali, sve vreme su bili blizu i u poslednjoj četvrtini uspeli su da uhvate priključak. Na 3:35 do kraja Vuković je pogodio trojku za vođstvo 73:72, bilo je to prvo vođstvo Zadra još od šestog minuta i rezultata 10:8.

Pogodio je i Mavra trojku u narednom napadu Zadra za +4, nedugo zatim Murić odgovara trojkom, a na 1:05 do kraja Bursać promašuje oba slobodna bacanja. Peri je potom fauliran pri šutu za tri poena i pogodio je sva tri penala za 80:78. Posle smušenih poseda na obe strane, Zadar je imao poslednji napad, ali Džastis promašuje trojku za pobedu.