Crvena zvezda - Valensija
ALO: Vladimir Zogović

Crvena zvezda - Valensija, Foto: ALO: Vladimir Zogović

Hvala vam što ste pratili tekstualni prenos utakmice Crvena zvezda - Valensija na portalu Alo!

KRAJ UTAKMICE! Crvena zvezda je pobedila Valensiju 76:73. Četvrta pobeda Crvene zvezde u Evroligi ove sezone!

10' TROJKAAAAAAAA! LORENCO BRAUN POGAĐA U POSLEDNJOJ SEKUNDI ZA POBEDU CRVENE ZVEZDE!

8' Braun je precizan sa penala 71:71, solo prodor Vivesa 73:73

7' Braun poentira 70:69, tajm - aut traži trener Valensije

6' Dubljević nastavlja da rešeta. postiže svoj 10-ti poen u poslednjem periodu 70:67

5' TROJKAAA! Lorenco Braun 68:67 za Valensiju

4' Dubljević pogađa još jednu trojku i dovodi Valensiju do prednosti

3' TROJKAAAAAA! Konačno poeni za crveno - bele, Beron je pogodio 63:59. Uzvaća Dubljević 63:62

2' Serija Valensije 8:0, Zvezda bez ideje na startu poslednje četvrtine

ČETVRTA ČETVRTINA:

10' Zvezda je briljirala u ovoj četvrtini, dobila je 23:10 i sa lepom prednošću ulazi u poslednji deo igre.

9' Marinković postiže svoje prve poene posle prve četvrtine i smanjuje na 60:51.

7' Čarls Dženkins donosi Zvezdi dvocifernu prednost 58:47.

5' TROJKAAAAA! Branko Lazić, njegova druga trojka na utakmici 51:47.

4' Sjano pogađa Lorenco Braun uz faul, pogađa i dodatno 48:43 vodi Crvena zvezda.

1' Zakucava Simanić 41:39, a zatim Gist postiže poene za izjednačenje 41:41.

TREĆA ČETVRTINA:

10' Dubljević pogađa za tri 39:33, a Faje smanjuje na 39:35. Sa linije slobodnih bacanja precizan je Abalde, a isto to čini i Beron i rako postavlja konačan rezultat prvog poluvremena 41:37 za Valensiju.

9' Serija trojki na obe strane, Abalde i Dobrić pogađaju 34:33 za Valensiju

8' TTROJKAAAAA! Bili Beron donosi prednost Zvezdi 30:29

7' Dugo nema promene rezultata nerešeno je 27:27.

3' Odžo je nezaustavljiv i ovom delu igre i drži Zvezdu u životu, gosti vode 25:24.

2' Odžo zakucava i smanjuje prednost Valensije 23:21 Tobi je precizan 25:21.

1' Odžo je precizan sa penala za izjednačenje 19:19 na početku druge četvrtine.

DRUGA ČETVRTINA:

10' Košem Lojda u bukvalno poslednjoj sekundi Valensija odlazi na prvi mini odmor sa prednosšću 19:17.

8' Vanja Marinković postiže trojku za smanjenje rezultata 15:14.

6' Kao da se ništa nije promenilo nastavlja se šuterski obračun između Lazića i Marinkovića, a trojku za goste pogađa i Dubljević 13:11.

5' Na polovini prve četvrtine Zvezda vodi 11:4

20:00 Posle skoro sat vremena nastavljena je utakmica u hali "Aleksandar Nikolić".

19:52 Oficijelni spiker u dvorani je izjavio da se čekaju dalje instrukcije Evrolige. Ukoliko se semafor ne popravi rezultat će se registrovati 20:0 za gostujući tim.

Crvena zvezda - Valensija prekis

Crvena zvezda - Valensija prekis, Foto: ALO: Vladimir Zogović

I dok se čeka nastavak meča neki igrači se zagrevaju, dok drugi sede na klupi i u ćaskanju analiziraju šta učiniti ukoliko se meč nastavi.

Crvena zvezda - Valensija prekid, Foto: ALO: Vladimir Zogović

5' Drugi put za pet minuta prekida se utakmica zbog kvara na semaforu. Kako javlja naš reporter sa lica mesta Vladimir Zogović postoji mogućnost da se utakmica ne nastavi. Kako je našem reporteru izjavio Nebojša Ilić ukoliko se semafor uskoro ne popravi po pravilima meč se neće moći nastaviti.

Kvar na semaforu, Crvena zvezda - Valensija

Kvar na semaforu, Crvena zvezda - Valensija, Foto: ALO: Vladimir Zogović

4' TROJKAAAA! Branko Lazić pogađa za tri poena, Zvezda vodi 11:4

3' Braun i Lazić pogađaju, dok je na drugoj strani ponovo precizan Marinković 8:4 za Crvenu zvezdu

2' Prve poene za goste postiže bivši igrač Partizana Vanja Marinković

1' Počela je utakmica u Beogradu i to sjajno kada je reč o Crvenoj zvezdi pošto je povela koševima Lazića i Simanića

PRVA ČETVRTINA:

Košarkaši Crvene zvezde u 11. kolu Evrolige dočekuju ekipu Valensije. Ova utakmica za razliku od prethodnih igra se u dvorani "Aleksandar Nikolić" u kojoj je Crvena zvezda ove sezone savladala Himki. Crvena zvezda je pre ovog kola bila na poziciji 15 sa samo tri pobede iz 10 odigranih kola, dok je Valensija za nijansu bolja pošto je otvarila jedan trijumf više i zauzima 13 mesto na tabeli.

Ono što nije dobro za crveno - bele jeste činjenica da Valensija stiže u Beograd posle tri uzastopne pobede u Evroligi. Sa druge strane i Crvena zvezda ovu utakmicu dočekuje u dobrom raspoloženju pošto je u prošlom kolu bila bolja od Žalgirisa.

Utakmica sa Valensijom biće prva u Evroligi za Dragana Šakotu, od povratka na klupu crveno - belih koji je u najavi ove utakmice rekao:

„Pred ovakve utakmice posmatramo naše rivale u kojoj formi dolaze. Valensija je sa 3 uzastopne pobede u formi u Evroligi, koju treba respektovati jer su uspeli da se podignu i našli načina da pobeđuju u ovom takmičenju koje je vrlo teško. Sa druge strane, sa španskim ekipama uvek morate da računate da igraju dobro u tranziciji i da je glavni recept i ključ igra u odbrani“ rekao je Šakota.