Nikola Jokić
Tanjug/AP Photo/Mark J. Terrill

Nikola Jokić, Foto: Tanjug/AP Photo/Mark J. Terrill

Heroj Hita bio je Tajler Hiro sa 37 postignutih poena, mnogi su bili u ključnim momentima kada se utakmica lomila, kojih je bilo dosta.

Može li Denver da pobedi Lejkerse?

Majami je početkom drugog kvartala imao tada maksimalnih plus osam kada nije uspeo da se dodatno odlepi, ali jeste početkom drugog poluvremena kada je ekipa Erika Spolstre vodila dvocifreno, plus 12.

U finišu tog dela meča su Seltiksi uspeli da se vrate na samo pola koša minusa i zagarantuju uzbudljiv finiš pošto je pred poslednju četvrtinu bilo 75:74.

Završnih 12 minuta je Majami odigrao bolje i već nakon par minuta imao prednost od devet poena. Do finiša Hit nije ispustio vođstvo.

Hiro je bio najbolji akter utakmice sa 37 poena, šest skokova i tri asistencije, dok je Goran Dragić duel završio sa 24 poena, a 22 imao je Džimi Batler. Bem Adebajo je postigao 20 poena uz 12 skokova.

Erik Spolstra bio je oduševljen rolom Hira:

- To su sve bili šutevi pod pritiskom, ubacivao je mnoge na kraju napada. Boston je igrao dobru odbranu, morali smo da nađemo način da im se suprotstavimo.