SLOVENIJA U DRAMI BOLJA OD ITALIJANA Oproštajna utakmica Điđija Datomea
EPA

Najefikasniji u timu Slovenije bili su Luka Dončić sa 29 poena, 10 skokova i osam asistencija, dok je Majk Tobi upisao 12 poena uz tri skoka.

Na drugoj strani, istakli su se Spisu sa 22 poena i Fontekio sa 16.

Košarkaši Slovenije osvojili su sedmo mesto na Svetskom prvenstvu, pošto su u borbi za tu poziciju bili bolji od Italije rezultatom 89:85.

Italijani su bolje počeli meč pošto su pre svega poenima Melija i Spisua došli na plus osam (12:4).

DRAGIĆ SE PRIDRUŽIO BLAŽIČU Nema sumnje, navijaću za Srbiju

Međutim, Dončić je do kraja četvrtine vratio Slovence u igru, pa su "zmajčeki" došli na minus tri na kraju prve deonice (18:15).

Pred kraj četvrtine, Slovenci su predvođeni sjajnim Lukom Dončićem uspeli da preokrenu rezultat, pa su na poluvremenu vodili 42:41.

Već na početku treće četvrtine, Slovenija je poenima Horvata došla do plus osam (49:41).

Na kraju trećeg perioda bilo je plus deset za Sloveniju (70:60).

Poenima Fontekija i Melija, Italija je prišla samo na minus tri.

Pred kraj poslednje četvrtine, Điđi Datome je izašao sa terena, a svi igrači su mu prišli i zagrlili ga. Ovo je bila poslednja utakmica u karijeri sjajnog italijanskog košarkaša.

Spisu je vezao pet poena i Italija je izjednačila (83:83). Međutim, Jakob Čebašek je pogodio trojku i praktično reši meč.