Barselona

Barsa je bez trenera Ćavija imala i više od igre u prvom delu utakmice. Već nakon prvih 15 minuta bilo je 2:0 za tim iz Katalonije. Poveli su preko Gavija već u 12. minutu, kome je asistirao supertalentovani Jamal. Tri minuta kasnije Frenki de Jong koristi penal i duplira prednost gostiju.

Nakon toga kreće atomski fudbal igrača Viljareala, koji su uspeli da obrnu dva gola nedostaka relativno brzo. Prvo je Fojt pogodio u 26. minutu, a nedugo zatim je u 40. izjednačuje Sorlot.

Na poluvremenu 2:2, a pet minuta nakon starta drugog ponovo hladan tuš za Barsu, Baena je postigao gol za 3:2.

Naljutila se Barsa, i dobro odgovorila na šok, Feran Tores je izjednačio u 68. na 3:3, dok je konačan rezultat 3:4 postavio Levandovski u 71. minutu.