"KRALJ" JE ŽIV I ZOVE SE SERHIO LJULJ Neuništivi Real srušio Olimpijakos na tri sekunde do kraja i osvojio 11. titulu Evrolige

Bili su na rubu eliminacije od ekipe Partizana u četvrtfinalu, gubili su 2:0 u seriji, gubili 18 razlike u odlučujućem petom meču, ali su jednostavno neuništivi.

Ovo je bila godina u kojoj je zapisano da će Real Madrid biti šampion Evrope.

Olimpijakos je bio tim koji je vodio uglavnom ceo meč, u nekoliko navrata jeftino grešio i propustio priliku da slomi meč i reši pitanje pobednika. Real je to čeka i vrebao šansu.

EPA

Košarkaši Olimpijakosa su imali prednost u trećoj četvrtini, a u poslednji deo meča ušli su sa vođstvom od 63:59. Ekipa iz Pireja je u 34. minutu povela 74:67, ali je finiš pripao igračima madridskog kluba. Olimpijakos je na nešto više od dva minuta do kraja meča vodio 78:72.

Rodrigez je postigao pet uzastopnih poena i smanjio vođstvo Olimpijakosa na 78:77. Igrači grčkog kluba nisu iskoristili nekoliko napada, a onda je Serhio Ljulj pogodio tri sekunde pre kraja za vođstvo od 79:78. Košarkaši Olimpijakosa Kostas Slukas imao je šut za pobedu, ali je bio neprecizan.

Najefikasniji u ekipi Reala bio je Serhio Rodrigez sa 15 poena, dok je Valter Tavares dodao 13 uz 10 skokova. Mario Hezonja je ubacio 12 poena, a Fabijen Kozer sa 11. U ekipi Olimpijakosa najbolji je bio Saša Vezenkov sa 29 poena, dok je Ajzea Kenan dodao 21.

REAL MADRID - OLIMPIJAKOS 79:78 (17:24, 28:21, 14:18, 20:15)

Hala: Žalgirio arena

REAL MADRID: Vilijams Gos 9, Kozer 11, Rendolf 3, Fernandez 3, Abalde, Hanga 2, Hezonja 12, Rodrigez 10, Tavares 13, Ljulj 2, Ndiaj 3, Musa 6.

OLIMPIJAKOS: Vokap, Kenan 21, Louncis, Larencakis, Fal, Slukas 6, Vezenkov 29, Papanikolau 6, Bolombaj 2, Peters, Blek, Mekisik 14.

KRAJ! REAL JE ŠAMPION EVROPE!

40. minut - Ljulj za dva iz teške pozicije! Tri sekunde ima Olimpijakos!

40. minut - Sada Rodrigez pogađa za tri! Samo poen prednosti za Olimpijakos!

39. minut - Rodrigez siguran nakon prodora.

38. minut - Tavares za dva i 72:76. Kenan uzvraća.

35. minut - Vezenkov za tri i 28. poen! Rodrigez uzvraća uz faul. Siguran i sa dodatnog bacanja.

34. minut - Kozer ponovo za tri! Real se drži u igri.

33. minut - Kozer! Vraća trojku! Mekisik siguran za dva.

32. minut - Vezenkov za tri! Olimpijakos grabi ka tituli!

TREĆA ČETVRTINA:

30. minut - Slukas pogađa da poludistance za "plus četiri".

29. minut - Mekisik za dva. Vodi Olimpijakos.

28. minut - Serija Reala 5:0, odnosno Vilijamsa Gosa - 59:59.

27. minut - Period igre bez poena, a onda Vezenkov siguran za dva.

23. minut - Sjajni Ajzea Kenan! Peta trojka, a onda i poeni za dva. Olimpijakos pokušava da slomi rivala.

21. minut - Drugo poluvreme počinje trojko Muse. Uzvraća Ajzea Kenan.

DRUGA ČETVRTINA:

20. minut - Vezenkov poenima poravnava rezultat i sada je nerešeno.

18. minut - Zakucava Hezonja za "plus četiri".

17. minut - Hezonja za tri! Odličan meč igra Hrvat, već ima 10 poena.

15. minut - Mekisik za tri, onda Hozer uzvraća istom merom.

14. minut - Rodrigez pogađa i posle dužeg vremena je nerešeno. Onda isti igrač donosi prednost Realu!

13. minut - Hezonja za tri - 27:29.

12. minut - Slukas za tri, ali odgovara Serhio Rodrigez.

11. minut - Prvo Hezonja sa dva od tri penala, a onda i Kozer vraćaju Špance u igru.

PRVA ČETVRTINA:

8. minut - Tavares pogađa dva penala, a onda Papanikolau za tri i sada su Grci dvocifreni.

7. minut - Vezenkov u kontri za 10:19.

5. minut - Sjajna serija Olimpijakosa, Kenan novom trojkom vodi Grke na osetniju razliku.

4. minut - Sada i Papanikolau za tri! Sve poene Grci su postigli van linije za tri poena. Gos za izjednačenje.

3. minut - Kenan pogađa drugu trojku na meču, a Tavares na drugoj strani ispravlja sopstveni promašaj.

2. minut - Ndiaj uzvraća Grcima istom merom, a onda Gos donosi prednost Realu.

1. minut - Prvi poeni na meču za Olimpijakos. Trojka Kenana.

19.06 - Utakmica je počela!

19.00 - Početak utakmice kasni zbog problema sa zapisničkim stolom.

18.20 - Dobar dan i dobrodošli na blog našeg portala posvećen finalu Evrolige između Real Madrida i Olimpijakosa. Uz alo.rs pratite uživo dešavanja iz Kaunasa.