Zelenski je objavio Trampovu poruku:

- Poštovani gospodine predsedniče:

U ime američkog naroda, čestitam Vama i građanima Ukrajine Dan nezavisnosti. 24. avgust je dan kada slavimo naše trajno prijateljstvo izgrađeno na 35 godina diplomatskih odnosa, vezu koja se samo produbila otkako je Ukrajina stekla nezavisnost.
Izgradili ste veliku zemlju sa hrabrim, odvažnim i talentovanim ljudima. I dok obeležavate ovaj važan događaj, znajte da se SAD dive vašem otpornom duhu, poštuju vaše žrtve i ostaju uverene u vašu budućnost kao suverene, prosperitetne nacije. Iskoristimo ovaj trenutak da okončamo sukob i izgradimo trajan, dugotrajan mir koji će osloboditi ogroman potencijal Ukrajine za generacije koje dolaze.

S poštovanjem,

Donald DŽ. Tramp - piše u čestitki šefa Bele kuće koju je Zelenski objavio na društvenoj mreži Iks.

zelenski

Zelenski je imao i komentar na čestitku u kojem je poručio Trampu da mu je ona podjednako važna koliko i rakete za američke sisteme protivvazdušne odbrane (PVO) Patriot, koji su jedni od retkih u svetu u stanju da obaraju ruske balističke projektile. 

- Ove reči, baš kao i zvuk lansiranja rakete Patriot PAC-3, podižu naš duh i daju nadu da je moguće zaštititi živote od ruskih divljih napada i da se može postići dostojanstven mir. Hvala vam, predsedniče Tramp i hvala svim Amerikancima, na podršci i čestitkama!", napisao je Zelenski.

Ukrajinski predsednik je nedavno rekao da svakodnevno vodi "milione" telefonskih razgovora i vodi poverljive pregovore sa saveznicima kako bi obezbedio dodatne količine. U intervjuu za CNN Zelenski je rekao da bi desetina trenutnih američkih zaliha bila dovoljna da Ukrajina zaustavi sve ruske napade balističkim raketama, dok bi pet odsto bilo dovoljno da zemlja preživi predstojeću zimu. 

On je dodao da bi Ukrajina, ukoliko bi joj SAD prodale pet odsto svojih zaliha, mogla da "izdrži zimu i spase živote", dok bi sa 10 odsto mogla da "uništi sve ruske balističke rakete".