PARTIZAN NA VRHU JADRANA, SAMOUNIŠTENJE CRVENO-BELIH Zvezda prosula +20, nestvaran preokret "parnog valjka" na krilima Lesora

Crno-beli su ovom pobedom napravili ogroman korak ka prvom mestu u regularnom delu sezone.

Neverovatan preokret viđen je u Areni. Zvezda je tokom druge četvrtine imala i 20 poena prednosti, ali je Partizan uspeo da dođe do velikog preokreta

Bio je ovo sličan meč onom u polufinalu Kupa Radivoja Koraća samo sa zamenjenim ulogama.

Košarkaši Partizana su jako nervozno ušli u utakmicu, dok su na drugoj strani raspoloženi za igru bili Ben Bentil i Fakundo Kampaco.

Plesao je Argentinac po terenu i delovao nezaustavljivo. Već u prvoj četvrini Zvezda je imala dvocifrenu prednost, da bi tokom drugog kvartala bilo i 20 razlike.

Na odmor se otišlo sa vođstvom Zvezde 48:34, uz čak 21 poen Kampaca.

A, onda preokret za pamćenje!

Sve se preokrenulo tokom treće četvrtine i to tokom finiša. Nekoliko naleta je imao Partizan pre toga, a Zvezda posledjni nije mogla da iskontroliše. Iako je Vildosa dao jednu trojku o tablu, Partizan je sa 5:0 u poslednjem minutu prišao na 63:66.

To je najavilo tešku poslednju četvrtinu za crveno bele koji pet i po minuta nisu našli koš. Vildosa je bio van ritma, Nedović nije mogao da pomogne zbog povrede, a kada je Kampaco dobio petu ličnu, Zvezda je bila u nokdaunu.

Partizan je pogađao trojke, ređali su ih Ledej i Eksum, odličnu rolu su imali Madar, Smailagić i Ledej, dok je Matijas Lesor svemu davao energiju i ritam.

Potpuno se raspala igra Zvezde i Partizan je došao do ubedljive pobede.

Matijas Lesor je meč završio sa 27 poena, imao je šut sa penala 15/21, dok je osam lopti uhvatio. Zek ledej je bio odličan sa 17 poean, Dante Egzum je dodao 15 poena, a Kevin Panter je imao devet.

Kod Zvezde je Fakundo Kampaco imao 21 poen i to je sve dao u prvom poluvremenu. Luka Mitrović je bio odličan sa 17 poena, dok je Ben Bentil imao deset.

Partizan - Crvena zvezda 92:81 (13:24, 21:24, 29:18, 29:15)

Hala: Štark Arena (Beograd)

Sudije: Tomislav Hordov, Luka Kurdum, Milan Nedović

Partizan: Vukčević, Ledej 17, Avramović 6, Panter 9 , Smailagić 4, Papapetru 2, Egzum 15, Naneli 5, Lesor 27, Trifunović, Anđušić, Madar 7

Crvena zvezda: Vildoza 8, Lazarević 5, Kampaco 21, Mitrović 17, Martin 5, Dobrić 3, Ivanović 2, Nedović, Marković 3, Kuzmić, Petrušev 7, Bentil 10

40. minut - Kraj! Pobeda Partizana 92:81

39. minut - Sve je ovde rešeno! Partizan će upisati trijumf!

38. minut - Ivanović je probao za tri i nije uspeo, Petrušev je faulirao Ledeja i sada je +13 posle dva bacanja.

37. minut - Egzum pogađa trojku, Partizan ima +11!

36. minut - Ponovo zakucava Lesor!

35. minut - Partizan ima dvocifrenu prednost - 76:66!

34. minut - Raste prednost Partizana, a Zvezda ne može ništa da pogodi u poslednjoj četvrtini. Kakav pas Madara kroz celu odbranu Zvezde i poeni Smailagića! Partizan na +8!

33. minut - Ledej 2/2 sa penala 70:66. Zvezda u problemu!

32. minut - Ledej ne uspeva da donese prednost Partizanu. Marković promašuje trojku. Kampaco pravi peti faul. Ledej pogađa trojku i Partizan vodi 68:66!

31. minut - Lesor zakucava na startu poslednje deonice. Lesor se žalio da ga je udario Petrušev, pa je došlo do čarki. Čeka se odluka sudija da se utvrdi šta se dešavalo!

30. minut - Trojka Vildoze uz pomoć table! Madar pogađa trojku, Partizan na -3 pred ulazak u poslednji kvartal!

29. minut - Veliki problem za Zvezdu, Kamapco ima četiri lične greške i Ivanović mora da ga izvede iz igre. Neša Ilić zbog prigovora dobija tehničku, odnosno klupa Zvezde. Ledej dolazi do koša, Partizan na -5!

28. minut - Mitrović se odlično snalazi u reketu i Zvezda opet ima dvocifrenu prednost.

27. minut - Strašan pas Kampaca za Mitrovića koji zakucava!

26. minut - Trojka Pantera, Lesor zakucava u kontri, Arena je eksplodirala!

25. minut - Kampaco promašuje trojku, a na drugoj strani precizan je Naneli. Budi se Partizan!

24. minut - Egzum proigrava Lesora, ovaj zakucava uz faul Kampaca! Novi koš Vildoze.

23. minut - Konačno Luka Vildoza! Sjajno se snašao i pogodio uz faul.

22. minut - Razigrao se Avramović koji je vezao četiri poena i pokušava da vrati Partizan u igru.

21. minut - Avramović postiže prve peone u nastavku. Lazarević poentira u poslednjoj sekundi napada.

20. minut - Poluvreme! Zvezda vodi 48:34! Kampaco već ima 21 poen!

19. minut - Nova asistencija Kampaca i poeni Petruševa.

18. minut - Kampaco pogađa za tri u poslednjoj sekundi napada, Zvezda ima 20 poena prednosti! Brutalni Argentinac!

17. minut - Kampaco pogađa trojku preko Ledeja, Zvezda ima +17! Kampaco pogađa dva bacanja i dolazi do 16. poena.

16. minut - Petrušev je ostao u situaciji da ga čuva Avramović, odmah je izvukao faul. Avramovićev drugi, morao je da reaguje kako ne bi njegov tim primio nove lake poene.

15. minut - Martin dolazi do koša. Potpuna dominacija Crvene zvezde koja vodi 34:19! Napokon dobar napad i laki poeni Lesora. Martin igra sjajno i dolazi do novih poena.

14. minut - Ledej pogađa iz teške pozicije. Sjajan pas Kampaca i zakucavanje Petruševa.

13. minut - Avramović sa linije penala dolazi do prvih poena.

12. minut - Vildoza u kontra ritmu, ništa ne može da pogodi. Dobrić poentira uz faul. Raste prednost Zvezde.

11. minut - Trojka Petruševa, Zvezda na +14!

10. minut - Trojka Stefana Markovića! Kraj prve četvrtine, Zvezda vodi 24:13, Kamapco već ima 11 poena!

9. minut - Budi se Partizan, a Zvezda ni iz četiri pokušaja u jednom napadu nije došla do koša.

8. minut - Ništa ne mogu da pogode košarkaši Partizana, sjajna akcija Zvezde i zakucavanje Bentila - 6:19! Konačno Panter pogađa za dva. Ne želi Ivanović ništa da prepušta slučaju i zove tajm-aut.

7. minut - Trojka Kampaca koji je odlično otvorio meč i ima već devet poena, a Zvezda vodi 15:6! Posle novih poena Kampaca Zvezda ide na dvocifrenu prednost, a Obradović je primoran da zove tajm-aut.

ABA liga/Dragana Stjepanović

6. minut - Bentil veoma raspoložen za igru, ima već šest poena, a problem za Partizan je treći faul Smailagića. Kampaco ima šest poena, svih šest sa linije penala.

5. minut - Dosta promašaja na obe strane. Bentil se lepo snalazi i dolazi do novog koša.

4. minut - Kampaco opet pogađa oba penala. Madar ne pogađa otvorenu trojku.

3. minut - Ledej pogađa trojku, Partizan vodi 5:2! Nedović nije uspeo da vrati, ali Lazarević pogađa za dva posle ofanzivnog skoka.

2. minut - Smailagić postiže prve poene na utakmici. Kampaco pogađa oba bacanja.

1. minut - Prvi napad ima Partizan. Benitl je faulirao Ledeja. Smailagić je izgubio loptu. Na drugoj strani Bentil nije uspeo da pogodi.

19.50 - Poslednje pripreme pred meč.

19.30 - "Grobari" zvižducima dočekali Fakunda Kampaca.

18.51 - Tajni nema.

- Igramo protiv ekipe koja igra jako dobro, ovo nam je već peti duel ove sezone i poznajemo se sada već jako dobro. Kompletni su i jasno je da nas očekuje utakmica u kojoj želimo da odigramo dobro, a koja će najverovatnije odlučivati o prvom mestu pred doigravanje u regionalnoj ligi - naveo je Ivanović.

18.44 - I Ivanović i Obradović ističu da je utakmica od velike važnosti.

- Usred svega ovoga što igramo u Evroligi došla je i ta utakmica. Izuzetno je važna i za nas i za Crvenu zvezdu. Znamo koliki je ulog i probali smo da se spremimo na najbolji mogući način. Videćemo kako će to da izgleda sutra. Još jednom, poziv navijačima za fer i sportsko navijanje. Važnost utakmice je velika - rekao je Obradović.

18.32 - Što se tiče Kupa Radivoja Koraća, Zvezda je u polufinalu slavila rezultatom 83:75.

18.30 - U Evroligi prednost domaćeg terena nije igrala veliku ulogu, pošto je Zvezda slavila u Areni, a Partizan u Pioniru.

18.27 - Što se ABA lige tiče, ovaj meč mogao bi da odluči o tome ko će biti prvi na kraju regulanrog dela sezone i ko će imati prednost domaćeg terena u eventualnom finalu.

FOTO TANJUG/ DIMITRIJE NIKOLIĆ/ nr

18.23 - Zvezda je uzdrmana i imala je lošu uvertiru za derbi, pošto je neočekivano poražena od Panatinaikosa u Evroligi. Sa druge strane, i Partizan ovaj susret dočekuje posle poraza od Armanija, ali je u daleko povoljnijoj poziciji u elitnom takmičenju.

18.21 - U prvom derbiju u ABA ligi, Zvezda je slavila sa 90:74.

18.20 - Dobro veče i dobrodošli na blog našeg portala posvećen utakmici 21. kola Admiral Bet ABA lige u kojoj se sastaju Partizan i Crvena zvezda. Uz alo.rs pratite sva dešavanja iz Arene.