MICIĆ SRUŠIO BARSU Kakav tandem su Vasa i Klajburn, razbili Barselonu
AP Photo/Darko Vojinovic

Dvostruski uzastopni šampion Evrope prekinuo je niz od tri uzastopna poraza i sada ima učinak 3-5, dok je katalonski tim zabeležio treći poraz.

Oba tima imala su mnogo uspona i padova u prvom poluvremenu koje je završeno rezultatom 45:41 za tim Ergina Atamana, a u nastavku utakmice domaći, predvođeni Vasilijem Micićem, su dominirali.

Efes je uglavnom imao dvocifrenmu prednost, koja je početkom poslednje deonice iznosila maksimalnih plus 14 (71:57), a jedino što je Barselona uspela da uradi je da ublaži poraz isključivo zahvaljujući raspoloženom Nikolasu Laprovitoli.

(UŽIVO) CRVENA ZVEZDA - ASVEL Drama u Pioniru

Micić je za 31 minut zabeležio 22 poena (3/6 za dva, 2/5 za tri, 7/8 slobodna bacanja) uz 3 skoka i 5 asistencija, isti broj koševa imao je i Vil Klajburn, Elajdža Brajant je upisao 16, a Amate Embaje 13.

Laprovitola je bio najefikasniji u poraženom timu sa 28 poena (5/8 za tri), Sertač Šanli je zabeležio 18, Kori Higins 14, a Nikola Kalinić 10 (2/3 za dva, 1/2 za tri, 3/3 slobodna bacanja) uz 4 skoka za 19 minuta.

Efes u sledećem kolu gostuje u Milanu, a Barselona dočekuje Partizan.