DRAMA PRIPALA ZVEZDI Crveno-beli umalo od gotovog napravili veresiju, izdigli se posle lošeg trećeg perioda i srušili Asvel na debiju Duška Ivanovića
Vladimir Marković

To je druga pobeda za crveno-bele ove sezone u kontinentalnom takmičenju, a prva od kako je na klupi Duško Ivanović.

Činjenica je da je Zvezda sjajno otvorila meč. Postigli su prvih devet poena, bez odgovora protivnika koji nije znao za koš skoro puna četiri uvodna minuta.

Međutim, kada su gostujući košarkaši počeli koliko-toliko da pogađaju videle su se i boljke crveno-belih. Imali su toplo-hladne momente i prednost sticali na konto lošeg šuta protivnika koji nije pogodio niti jedna od devet pokušaja iza linije 6,75 metara.

To je i kumovalo da u drugoj četvrtini razbiju protivnika i stignu do maksimalnih plus 16. Sjajno je funkcionisao Ivanovićev sistem rotacije na osnovu kog smo već nakon 10 i po minuta igre videli sve igrače Zvezde na parketu.

Sve što je bilo dobro, u nastavku je nestalo. Asvel je krenuo šut, dok su na drugom kraju krenuli da igraju nešto čvršće što je u potpunosti neutralisalo Zvezdinu ofanzivu koja je i pre toga pokazivala sušne momente. Crveno-beli su prednost održavali na osnovu nekoliko pogođenih šuteva za tri.

Crvena zvezda - Asvel (71:67)

Hala: Aleksandar Nikolić (Beograd)

Sudije: Huan Karlos Garsija (Španija), Marćin Kovalski (Poljska), Vasiliki Caruče (Grčka)

Crvena zvezda: Vildosa, Lazić, Kuzmić, Bentil, Holand, Dobrić, Ivanović, Marković, Martin, Mitrović, Nedović, Petrušev

Asvel: Fol, Džekson, Lajti, Noa, Rišer, Dijo, Kaudi, Obasoa, Polajt, Tajus, Pons

40. minut - Pogađa Nemanja Nedović! Do kraja je ostalo još sedam sekundi, a poslednji napad će imati Crvena zvezda (69:67)

39. minut - Kakva drama u finišu meča! (67:67)

38. minut - Pogađa Bentil za tri, a potom i Mitrović uspeva da poentira za dva uz faul. Dodatno slobodno bacanje će izvesti nakon tajm-auta Parkera koji bi tako da prekine seriju Zvezde (62:65).

36. minut - Pogađaju košarkaši Asvela slobodna bacanja, mora Ivanović da reaguje tajm-autom (56:63)

35. minut - Neverovatna trojka za goste! Dodatno uvećavaju prednost igrači Asvela (56:61)

33. minut - Pogađa Lajti neverovatnu trojku u poslednjoj sekundi napada! Petorka na parketu koja stvara velike probleme Crvenoj zvezdi! (56:56)

32. minut - Jedva je nekako uspeo Luka Vildosa da ubaci poene za crveno-bele, bukvalno je izmislio ove poene (56:53)

30. minut - Neverovatno šta je ubacio Obosoa! (54:53)

28. minut - Kakva trojka! Održava Zvezda i dalje prednost (51:43)

26. minut - Lajti uspeva da pogodi, a zatim Petrušev precizan (45:38)

25. minut - Uspeva nekako Fol da poentira, dodatno smanji prednost, a onda Nedović kad je bitno pogađa važnu trojku, koja nije važila, ali jeste Ivanovićeva! (43:36)

24. minut - Lajti poentira, pa je tako Asvel sada na malom zaostatku, prave seriju gosti i smanjuju na -6 (40:34)

22. minut - Rišer pogađa trojku iz ugla (40:30)

19. minut - Odlična saradnja Nedovića i Petruševa krunisana njegovim polaganjem (38:23)

18. minut - Ivanović ozbiljno uvećava prednost crveno-belih novom trojku! (34:20)

15. minut - Neverovatan je Luka Vildoza! Argentinac raspalio "delije" i pogodio nestvarnu trojku (30:16)

14. minut - Bentil precizan za nastavak serije crveno-belih, pa Francuzi moraju da reaguju tajm-autom (25:16)

13. minut - Mitrović je pogodio sa poludistance uz faul, a promašio dodatno slobodno bacanje (23:16)

12. minut - Ivanović polovičan sa linije slobodnih bacanja (21:14)

11. minut - Početkom druge četvrtine, Dobrić je pogodio trojku, pa su igrači Asvela napravili nesportsku grešku (20:14)

10. minut - U završnici prve četvrtine, Francuzi dolaze do jedinih poena sa linije slobodnih bacanja (17:14)

8. minut - Nemanja Nedović poentira, ali uzvraća Kaudi na drugoj strani (17:12)

7. minut - Prve poene zabeležio je i centar crveno-belih Filip Petrušev (15:10)

6. minut - Centar Asvela bio je polovičan sa linije penala (13:8)

5. minut - Fantastična finta Vildose odvodi crveno-bele na +9 (11:2)

4. minut - Konačno su do prvih došli i igrači Asvela (9:2)

3. minut - Vildoza pod faulom nije pogodio, ali je zato realizovao oba slobodna bacanja, a onda raspalio "Pionir" sa prvom trojkom na ovom meču (9:0)

2. minut - Prve poene na utakmici postigao je Ognjen Kuzmić (2:0)

18.20 - Dobro došli na blog našeg portala posvećen utakmici osmog kola Evrolige između Crvene zvezde i Asvela. Uz alo.rs pratite uživo dešavanja iz "Pionira".